Головна > Новини > Реставраційні роботи в костелі Св. Миколая у Києві завершено

Реставраційні роботи в костелі Св. Миколая у Києві завершено

31 січня були завершені протиаварійні роботи в костелі Св. Миколая у Києві, який постраждав від пожежі 3 вересня 2021 р.

Вартість всіх робіт та послуг склала 21 546 802,90 грн. Всі роботи були сплачені за гроші благодійників, повідомив член робочої групи з питань громадського контролю за ходом виконання аварійно-відновлювальних робіт в костелі Масі Найєм.

Одразу після пожежі 21 український бізнесмен повідомив, що готовий профінансувати подолання наслідків пожежі. Міністерство культури і інформаційної політики 14 вересня 2021 року утворило робочу групу з питань громадського контролю за ходом виконання аварійно-відновлювальних робіт. Національний будинок органної та камерної музики, який фактично був замовником робіт та послуг, які необхідно було провести в костелі, мав інформувати робочу групу про витрати.

За вказану вище суму було проведене технічне обстеження будівлі з рекомендаціями по усуненню її аварійності та розробка робочого проєкту вартістю 1,297 млн грн, державна експертиза робочого проекту на 44,9 тис. грн, протиаварійний ремонт на 725,33 тис грн, протиаварійний ремонт і реставрація вартістю 19 379 млн грн, та майже 101 тис. грн витрачено на авторький нагляд за будівельними роботами.

«Окрім того, бізнес створив БО «Фонд костелу Св. Миколая», на якому ще залишилось трішки більше 8 млн. грн. Детальніше про ці гроші і куди вони підуть напишу згодом. Дякую представникам бізнесу, які довірили нам контролювати їх благодійні внески», – додав Найєм.

Додамо, що в листопаді 2021 р. було прийняте рішення про передачу костелу в повноцінне користування католицькій громаді, а органному залу знайти інше приміщення. Це має статися 1 червня 2022 р.