Головна > Новини > Росіяни продовжують руйнувати Ханський палац у Бахчисараї

Росіяни продовжують руйнувати Ханський палац у Бахчисараї

Під виглядом «реставрації»  окупанти продовжують донищувати знаменитий Ханський палац в загарбаному росіянами Бахчисараї. Про це розповіла «Суспільному» Ельміра Аблялімова-Чийгоз – екс-директорка музейного комплексу «Ханський палац у Бахчисараї». За її словами шостий рік поспіль російська окупаційна влада веде так звані «реставраційні роботи» на території Ханського палацу. Під час цієї «реставрації» замість збереження аутентичного вигляду палацу, відбувається його перебудова.

Тріщина, що виникла в наслідок “реставрації” палацу

Зокрема останнім часом окупанти почали будувати амфітеатр для проведення масових заходів. Він зводиться на території з потужніми культурними шарами без будь-яких археологічних досліджень, що може призвести до втрати цінних артефактів, які залишилися в землі, включаючи частини давніх споруд гарему та прибудови палацу.

Знята автентична черепиця

Крім того, під час «реставрації» окупанти використовують сучасні будівельні матеріали та технології, що нищить аутентичний образ палацу. Зокрема черепицю ручної роботи типу «татарка» замінено масовою фабричною «іспанською». Це є неприпустимим в загальносвітовій практиці реставраційних робіт.