Головна > Новини > Російська ракета крім театру в Чернігові, пошкодила ще 10 пам`яток архітектури

Російська ракета крім театру в Чернігові, пошкодила ще 10 пам`яток архітектури

Як повідомляє офіційна ФБ сторінка Управління культури та туризму Чернігівської міської ради, За результатами моніторингу та обстеження, проведених Управлінням, виявлено, що унаслідок ракетного удару, завданого по центру Міста-героя України Чернігову 19 серпня 2023 року, пошкодження різного ступеня отримали 10 пам`яток архітектури, що належать до культурної спадщини. У тому числі, – одна пам`ятка – національного значення та 9 – місцевого.

Нагадаємо, як раніше повідомляло Міністерства культури та інформаційної політики України, наразі через російську агресію станом на 29 серпня 2023 року збитків зазнали 1624 об’єкти культурної інфраструктури, без урахування пам’яток культурної спадщини. З них майже третина (591 об’єкт) – зруйновані.

За останній місяць загальна чисельність постраждалих об’єктів культурної інфраструктури зросла на 19 одиниць, більша частина з яких припадає на Одещину (5 одиниць або 26%).

Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Херсонській, Харківській, Київській, Миколаївській, Запорізькій та Луганській областях.

Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади (47% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, що зазнали збитків).

Загалом постраждали:

  •   клубні заклади – 769;
  •   бібліотеки – 610;
  •   музеї та галереї – 93;
  •   театри та філармонії – 30;
  •   заклади мистецької освіти – 122.

Пошкоджень і руйнувань зазнали клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри, філармонії, заклади мистецької освіти (мистецькі школи і коледжі) та об’єкти культурної спадщини на території 230 територіальних громад (15,7% від кількості усіх ТГ), зокрема: у Донецькій (87%), Сумській (51%), Луганській (42%), Миколаївській (42%), Херсонської (37%), Харківській (36%), Запорізькій (33%), Київській (29%), Дніпропетровській (18%), Чернігівській (16%), Житомирській (12%), Хмельницькій (8%), Одеській (6%), Львівській (4%), Вінницькій (3%), Черкаській (3%), Закарпатській (2%) областях та м. Києві.

Варто зазначити, що майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Це унеможливлює обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали в ході бойових дій та окупації.