Член команди «Україна Інкогніта» краєзнавець, журналіст та фотограф Дмитро Полюхович став переможцем фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Його світлина старого єврейського цвинтаря в Городку (Хмельницька обл.) отримала третє місце у спецномінації «Єврейська спадщина» (категорія «Кладовища»).
- Дмитро Полюхович
Це вже не перша перемога Дмитра у цьому конкурсі. У попередніх він вже займав перші та другі місця у різних номінаціях.
- Світлина переможець
«Ця нагорода стала для мене дещо несподіваною, — каже краєзнавець. – Я, чесно кажучи, очікував, що будуть відзначені зовсім інші світлини. Фотографію ж Городоцького кіркуту я відправив виключно «аби було», і тут такий от результат. Звісно, що я із того дуже тішуся».
- Ведмедики Городоцького кіркуту
- Олені з некрополя в Городку
Дмитро висловив також подяку організаторам фотоконкурсу Вікі любить пам’ятки / Wiki Loves Monuments Ukraine та спецномінації «Єврейська спадщина» за приємні подарунки, отриманні разом із дипломом. Передовсім за книжки. Це, зокрема, монографія Yps Art «Анти-імперський вибір» та дуже цікава і яскрава книга «Країна Крим» Олекси Гайворонського.
- Одна із загадок в некрополістиці. Аналогічні дірки пробивалися для чогось і в кам’яних хрестах.
Довідка
Єврейський цвинтар Городка виник на початку XVIII ст. та використовувався до другої половини ХХ ст. Постав він на місті давнішого дерев’яно-земляного укріплення, що входило до складу фортифікаційних споруд середньовічно-ренесансного Городка. Свого часу єврейська громада викупила у дідича цю землю з причини, що розташована на вершині пагорба, та ще й посічена ровами та валами територія була дуже дешевою. Рештки валів, до речі, й досі прослідковуються.
- Вали давнього укріплення
На цвинтарі багато цікавих надгробків з витонченим різьбленням які, до того ж розповідають про історію Городка та Поділля
- Поховання жертв епідемії чуми. 1770 р.
- Дуже рідкісний сюжет «Три зайці», що походить з буддистських монастирів Китаю. Поховання початку ХІХ ст.