Як повідомляє УСІ, — авесні поточного року МКІП та відповідним органом влади Італії було укладено меморандуму, за яким Україна мала отримати 45 мільйонів євро на проведення нагальних протиаварійних та консерваційних робіт в постраждалих об’єктах культурної спадщини охоронної зони ЮНЕСКО в Одесі. Наразі, Голова Італійської Агенції з питань Співробітництва в галузі Розвитку AICS П’єтро Піпі, надав пояснення освоєння цих коштів.
- Одеса після обстрілу. Фото: t.me/V_Zelenskiy_official
Про це кореспондент Української Служби Інформації дізнався з виступу П’єтро Піпі на Odesa Economic Revival Forum.
Обговорення самого проєкту з італійцями розпочалося, ще на початку 2024 року. Але тоді виникали бюрократичні перепони з боку ЮНЕСКО. Зараз вирішено співпрацювати напряму, без «посередника» – міжнародної організації, та італійська сторона має визначити свого представника у наглядовій раді. План освоєння грошей, наданих італійцями, для відновлення в Одесі, пошкоджених російськими атаками, пам’яток архітектури в зоні ЮНЕСКО розраховано на 3 роки, релізацію проєкту розпочнуть у 2025 році.
Програму поділено на три взаємопов’язані сфери: безпосередні будівельні роботи, інтегрована та стала система управління культурною спадщиною та навчання українських реставраторів італійськими колегами.
В Одесі відремонтують п’ять будинків, чотири з яких знаходяться на балансі облдержадміністрації, та один — міськради.
Будинку Зонтага – пам’ятнику архітектури та градобудівництва, розташованому за адресою Приморський бульвар, 6 відведена особлива роль.
Цей будинок, який ми відреконструюємо, хочемо, щоб там був центр з управління культурним спадком. Щось живе, місце, де проходитимуть лекції, навчання тощо, – пояснив П’єтро Піпі.
Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», — громадянин Орест Березовський, відомий у середовищі шанувальників московського патріархату під церковним псевдо «Митрополит Онуфрій», висловив співчуття одеситам, у зв’язку із ракетним обстрілом історичного центру «Перлини біля моря».
Показово, що у своєму звернені до одеситів пан Березовський жодного разу не вжив слів «Росія», «російська» чи «росіяни». Із послання головного пастиря українських шанувальників московського патріарха Гундяєєва (Кірілла) так і не зрозуміло, яка країна є винуватцем трагедії і яка саме армія вдарила ракетами по мирному місту. Відповідно і не названо злочинця. Кого мав на увазі шановний громадянин Березовський, коли використав незрозуміле визначення «ворожа атака», – сказати складно. Не виключено що й марсіан.