У містечку Судова Вишня (Яворівський район, Львівська область) міська влада підготувала проект, який передбачає передачу інвестору, за 1 грн., руїн палацу Марсів. Про це повідомляє Оксана Гіль на своїй сторінці у мережі Фейсбук. Далі текст автора.
Палац знаходиться в м. Судова Вишня, в його південно-східній частині. Був збудований в на початку 18 століття. Спочатку власниками маєтку була родина графів Коморовських. Граф Антоній Комаровський мав двух дочок,які мали унаслідувати спадок батька,нажаль так сталось що ні одна з дочок не були одруженні,ну і відповідно ніхто з них не мав дітей. На початку ХХ століття маєток був проданий родині Марсів.
Найбільший розквіт палацу прийшовся на часи знаного естета Яна Станіслава Віталіса Марса, який був власником Судової Вишні на початку ХХ столяття.Після смерті старого власність успадкував внук Кшиштоф Марс,який зремонтував палац після шкоди завданої першою світовою війною.
Родина Марсів володіла маєтком до початку другої світової війни,поки цю територію не віджали совети.Підчас війни маєток знов грабують і нищать.
Навколо палацу є великий парк,територія 6 гектарів.Гугл каже що цей парк посадив ланшафтний архітектор Арнольд Регрінг.
У радянські часи палац був переобладнаний в гуртожиток зооветеринарного технікуму.За неньки України в1995р палац згорів,з тих пір стоїть у руїнах,обжитий бомжами і місцевою пацанвою.Цеглою місцеві газди не брезгуютью. Всередині перебувати досить небезпечно.
Сьогодні пам’ятка перебуває у власності міста (на балансі). Руїни хотіли продати за великі гроші, але потенційні покупці відвертаються від пропозиції. Влада, після реформи децентралізації почала шукати інвестора, який міг би відновити палац. Влада підготувала конкретний проект, в якому пропонується передати залишки маєтку інвестору за символічну ціну 1 гривня!!!
Нажаль нікому руїни не потрібно, багатії хочуть лише тих 6 гектарів землі, без палацу. От і стоїть пам’ятка архетектури 18-19 безхозна. Шкода.
Кому цікаво приїжжайте, дивіться поки є ще на що подивитись.
Фото Максима Ритуса. Україннські Архітектурні пам’ятки. Спадщина