Главная > Новости > На історичному будинку в Маріуполі вслід за дверима відновлять й фасад

На історичному будинку в Маріуполі вслід за дверима відновлять й фасад

У Маріуполі отримає нове життя будинок купця Мелекова: після того, як старовинні двері цього будинку були відправлені на реставрацію, власниця вирішила узятися і за фасад, який давно потребує оновлення.

Про це  розповів засновник проєкту «Життя дверей має значення» Ярослав Федоровський.

«Коли ми разом з реставратором приходили до господині, вона сказала, що ми надихнули її на приведення будинку в гідний вигляд. Коли встановимо відреставровані двері на місце, господиня збереже всі елементи на будинку і приведе його в порядок, щоб все було чисто та акуратно. Вона сказала, що це має практикуватися у всіх будинках, де діє подібна ініціатива», — зазначив Федоровський.

Будинок Мелекова знаходиться по вул. Миколаївській, 38.

Федоровський додав, що це перший приклад такого роду в Маріуполі, свого роду «пілотний проект». Ідея проєкту полягає в тому, аби при діалозі з власниками історичних будівель та реставрації вінтажних дверей до конкретного будинку з’являлася увага громадськості, і, таким чином, власники споруди та мешканці міста замислювалися би, як привести його у більш гарний вигляд.

Двері будинку Б.Ф. Мелекова на вул. Миколаївській, 38 відправили на реставрацію наприкінці грудня 2021 року. Учасникам проєкту вдалося переконати власників не демонтувати двері і не викидати їх. Наразі відомо, що реставратор Валерій Капінус зняв з поверхні дверей аж 19,5 кг фарби.

При цьому виявилося, що двері під фарбою мають «таємницю» — табличку, яка сповіщала, чи вдома господар.

«Спеціальний бігунок дозволяв регулювати її положення ліворуч/праворуч, повідомляючи відвідувачам зовні: господар «Вдома» або «Ні», — уточнив Федоровський, додавши, що така табличка століття тому вважалася розкішшю та належала особам певного статусу. Більше того — її можна вважати унікальною: Федоровський стверджує, що, згідно відомим йому даним, в світі таких вже не збереглося.

Маріупольці також проголосували за новий колір, яким пофарбують ці двері.

Джерело: pr.ua