Главная > Новости > Національний Художній музей «заговорив» кримськотатарською мовою

Національний Художній музей «заговорив» кримськотатарською мовою

В Національному художньому музеї України презентували аудіогід кримськотатарською мовою. Таким чином, відтепер опис полотен в художньому музеї можна почути й мовою корінного народу Кримського півострова.

Над озвученням пряцював цілий колектив волонтерів як з Києва, так і з окупованого Криму, тому аудіогід звучить і голосами Криму. Свої голоси аудіогіду зокрема подарували: режисер, директор Кримського дому Ахтем Сеітаблаєв, голова ГО «Кримська родина» Аніфе Куртсеітова, член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, актриса та журналістка Ельвіна Зейнедінова, філологиня Мамуре Чабанова, ведуча та філологиня Аліна Бондаренко, відомі кримськотатарські актори театру і кіно.

Аудіогід запустили спільно з партнерами — Міжнародним фондом соціальної справедливості України (IOSJ Ukraine) та Державним підприємством «Кримський Дім».

Довідка: Міжнародна організація соціальної справeдливості (IOSJ Ukraine) – благодійний фонд, який ініціює реформи у судовій системі та у галузі економіки, культури, освіти, охорони здоров’я. «Кримський Дім» – платформа, яка об’єднує зусилля суспільно-культурних організацій, які займаються кримською тематикою.

Джерело: фейсбук-сторінка Муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» Саіда Ісмагілова