За інформацією Національного музею історії України, загалом музей отримав 2266 донатів на загальну суму 870 627,06 грн. Про це повідомляє офіційний сайт МКІП. За попередньою оцінкою, роботи з демонтажу коштували 772 000 грн. Цю суму Музей передав будівельному підрозділу інвестиційної компанії Inzhur. Засновник і виконавчий директор цієї компанії Андрій Журжій одразу запропонував передати ці гроші на допомогу військовим.
Зрештою компанія перерахувала 1 млн грн Фонду компетентної допомоги «Повернись живим». Цей донат Фонд спрямує на школу з підготовки спеціалістів безпілотних авіаційних комплексів «Ятаган» – проєкт, який «Повернись живим» реалізує спільно з «ПриватБанком».
Близько 100 000 грн, які залишилися після зборів, використали на те, щоб захистити звільнену територію від можливих зазіхань. Загалом на це витрачено 95 315 грн. Паркан коштував 40 642 грн, банери з інформацією про артефакти, пов’язані з Десятинною церквою, – 18 900 грн, решту грошей використали на кріплення і монтаж. Наразі у музею залишилося 3312,07 грн, зібраних під час кампанії, які він планує витратити на рекультивацію території.
Встановлені конструкції будуть потрібні й для того, щоб убезпечити відвідувачів, коли музей зможе почати археологічні дослідження цієї території. Саме цю ділянку досі не вивчали археологи.
- Служителі культу із т.з. “УПЦ”, та віддані Москві віряни вже несуть квіти до очищеної від МАФу-МП території. Фото: Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ
Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», незаконна московська споруда нахабно утулена без будь-яких дозволів та погоджень в буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, у ніч на 17 травня нарешті була демонтована.