Главная > Новости > Під Харковом руйнується садиба — пам’ятка національного значення

Під Харковом руйнується садиба — пам’ятка національного значення

Садиба Куликовських під Харковом може бути доведена до повної руйнації через затримку передачі цілісного майнового комплексу ДНЗ “Регіональний центр” з державної власності у комунальну та відсутність охоронного договору й фінансування.

Про це стало відомо з аудиторського звіту виконання Департаментом науки і освіти Харківської ОДА бюджетних програм з підготовки кадрів закладами професійної (професійнотехнічної) освіти.

Садиба Куликовських — знаходиться у с. Рокитне Харківського району. Вона закладена полковником Михайлом Куликовським близько 1805 р. Навколо був розбитий сад, збудовані стайні та флігелі. Куликовський також збудував Михайлівську церкву, яка знаходиться поряд з особняком.

Останні десятиріччя в будівлі був розташований аграрний ліцей. У 2016 р. на базі ліцею та Харківського вищого професійного механіко-технологічного училища створили ДНЗ «Регіональний механіко-технологічний центр професійної освіти Харківської області».

В результаті реформування фінансування профтехосвіти покладено на обласний бюджет, а майно подібних закладів, яких у Харківській області понад 10, залишається у державній власності. Ще у 2017 р. депутати облради проголосували за згоду щодо прийняття майна цих закладів у спільну власність громад з зобов’язанням фінансування та забороною щодо відчудження, але передача не відбулася й досі.

Наприклад, серед причин затримки передачі майна є відсутність охоронних договорів на пам’ятки архітектури місцевого та національного значення та погоджень на їх передачу.

За інформацією аудиторів, палац Куликовських потребує особливої уваги, оскільки є пам’яткою архітектури національного значення.

“Фактичним оглядом об’єкту, проведеним в ході збору інформації, встановлено часткове просідання елементів фундаменту та цоколю будівлі, наявність тріщин, розшарування цегляних деталей та штукатурки зовнішнього оздоблення. Вплив природних факторів на будівлю призводить до її часткового руйнування та погіршення технічного стану”, – йдеться у звіті.

Доки майно не буде передано з державної власності, то навряд чи буде йти мова про виділення коштів на його ремонт.

Джерело: Харківський Антикорупційний портал