Главная > Новости > Покровська церква у Требухові набуде статусу пам’ятки історично-культурної спадщини

Покровська церква у Требухові набуде статусу пам’ятки історично-культурної спадщини

Храм Покрови Божої Матері у Требухові, що на Київщині, набуде статусу пам’ятки історично-культурної спадщини Про це повідомляє Трибуна — Бровари.

Храм у Требухові. Фото: «Україна Інкогніта»

Про це на черговій сесії повідомив очільник міста Ігор Сапожко.

«На сьогоднішній день у нас є довідка, що церква в Требухові — це історично-культурна спадщина. Проте її немає в реєстрі, тож фахівці управління культури, сім’ї та молоді займаються реєстрацією. Також уже розроблено проєкт програми з підтримки об’єктів історично-культурної спадщини нашої громади. Після реєстрації в нас буде вже 4 таких об’єкти», — повідомив Сапожко.

Проте не поточнив, про які об’єкти мова.

Нагадаємо, дерев’яна церква Покрови Божої матері з прибудованою дзвіницею, зведеною в Требухові ще на  початку ХХ сторіччі у 1905-1911 роках, потребує ремонту. Попередні «орендарі» московського патріархату зовсім не переймалися її збереженням, і з 2012 року, відколи вони там «правили», ремонтних робіт не проводилося. Щоб врятувати дах церкви, на ремонт потрібно близько 800 тис. грн.

На тій ж сесії депутатка Богдана Драч підняла питання необхідності збереження культурної пам’ятки і допомоги в її ремонті. Тож закликала долучитися гривнею і депутатів міськради.

Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», — у Требухові і раніше був храм, теж козацький, але його знесли під час церковної реформи, коли велася боротьба з етнічними українськими рисами в архітектурі православної церкви. Але традиція невмируща і, на щастя, нова церква має ті ж особливості, що і зруйнована. Проектував її київський архітектор Микола Горденін.

Сучасна споруда Свято-Покровського храму здається величезною. Величезною та простою, ніби при будівництві більше керувалися принципами раціональності, ніж пишності та витіюватості. Особливо це стосується нижньої частини храму. А от порівняно невеликі бані (всього п’ять) та верхні яруси дзвіниці оздоблені, підсилені різними кольорами.