Главная > Новости > Радянський меморіал на Пагорбі Слави у Львові цілком прогнозовано виявився облудою

Радянський меморіал на Пагорбі Слави у Львові цілком прогнозовано виявився облудою

У Львові під час робіт із дослідження і перенесення радянських поховань із Пагорба Слави виявили, що надгробки не відповідають захороненням. Про це під час брифінгу заявив директор Меморіально-пошукового комплексу «Доля» Святослав Шеремета, передає кореспондент Укрінформу.

Фото: «Укрінформ»

«Коли взяли до обстеження заплановану територію, де би мали бути могили, спочатку ми їх не знайшли. Після подальших досліджень виявилося, що кількість могил співпадає, є вісім поховань (у першому ряду – ред.) Але вони розміщені не в тому порядку, в якому надгробні плити», — зазначив Шеремета.

За його словами, поховання розташовані паралельно, а не перпендикулярно до алей, як розміщувався меморіал.

«Це говорить, що після Другої світової війни загиблих військових радянської армії захоронювали, а після того прийшли проєктанти, які мали завдання від вищого керівництва СРСР, вищого керівництва Комуністичної партії на місцях створити ідеологічне місце пропаганди радянського тоталітарного режиму. Ніхто не зважав на долю, пам’ять солдат. Треба було показати могутній меморіал», — додав директор Меморіально-пошукового комплексу.

Він зауважив, що через це надзвичайно складно встановити, хто саме і де похований.

Фото: «Укрінформ»

За словами керуючого справами виконавчого комітету Львівської міської ради Євгена Бойка, 80% найскладніших робіт щодо перенесення поховань уже виконали.

«Із цієї площі забрали усі пам´ятники, надмогильні плити. Залишається вхідна група. Вона займе найбільше часу, бо там використані дорогі матеріали, їх ми забиратимемо по елементах. Частина елементів переїде до нашого музею «Територія терору», — поінформував він.

Як повідомляла раніше «Україна Інкогніта», — у 2023 р. Уряд прийняв рішення про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників російському письменнику Олександру Пушкіну,  більшовицькому ватажку Миколі Щорсу, а також іншим російським і радянським діячам. Відповідна постанова ініційована та розроблена Міністерством культури та інформаційної політики України.