Главная > Новости > Ще одна брама відреставрована у Львові

Ще одна брама відреставрована у Львові

У Львові відреставрували дерев’яну браму в будинку на вулиці Соломії Крушельницької, 1. Її відновлення провели в межах міської програми, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

На брамі дуже багато дрібних елементів декорації, які потрібно було відновити. Майстри замінили притворну планку, яка була майже знищена, прогнилу нижню частину і деякі різьблені декоративні елементи.

«Спочатку здавалося, що ці двері в хорошому стані, а більшість елементів збережені. Але під шаром чорної фарби ми знайшли соснові вставки, які були вже понищені. Очевидно, їх до дубової брами додав попередній реставратор. Так довелося поновлювати дуже багато вставок», – розповідає реставратор Ростислав Малецький.

Цікаво, що на цій брамі є світлики з металевими решітками. А двері фіксуються з одного боку на шпінгалети, а з іншого – на врізний замок. Таке можна побачити доволі рідко.

«Вартість реставраційних робіт становила 91 870 грн. Із цієї суми вклад мешканців становив 27 561 грн», – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Нагадаємо, нещодавно ми повідомляли про реконструкцію дуже пошкодженої брами на вул. Героїв УПА, 12.

З 2018 р. у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.

«Бюро спадщини» — координаційно-інформаційний центр з популяризації, збереження і відновлення спадщини Львова.

Джерело: «Бюро спадщини»