Главная > Новости > Старосільський замок XVII ст. повернули у державну власність (фото)

Старосільський замок XVII ст. повернули у державну власність (фото)

Господарський суд Львівської області розірвав договір про концесію замку XVII століття в Старому Селі та повернув його у державну власність. Про це повідомляє zaxid.net. Із 2010 року концесіонер ТОВ «Кріс» так і не вивів його з аварійного стану та не платив концесійні внески.

Старосільський замок. Фото karpatium.com.ua

Замок у Старому Селі – п’ятикутний оборонний замок князів Острозьких, збудований у 1584-1589 роках на місці дерев’яного замку 1448 року. Історики припускають, що фортецю спроектував Амброзій Прихильний — автор Успенської церкви, Бернардинського костелу та інших відомиї львівських пам’яток.

Старосільський замок. Фото karpatium.com.ua

Замок вистояв не одну облогу турків. Його тодішній арсенал нараховував вісім великих гармат, 13 мортир (короткоствольних гармат), 114 рушниць, а також багато одиниць вогнепальної та холодної зброї.

Старосільський замок. Фото karpatium.com.ua

Будівлю кілька разів перебудовували, остаточного вигляду замок набув у XVII столітті. Оборонна споруда мала шість веж, три з яких вціліли донині, висотою 14-16 м. На території була каплиця і триповерховий палац, а також господарський будинок. В одній із веж розмістили арсенал. Владислав Домінік Заславський-Острозький перебудував замок і увічнив на його фасаді своє ім’я.

На початку ХІХ ст. замковий комплекс занепадає остаточно — Потоцькі тут розмістили броварню. За комуністів давню пам’ятку взагалі перетворили на овочеву базу. У замкових льохах зберігали картоплю, буряки, моркву тощо.  Звідси овочі возили до крамниць  Львова. Коли базу закрили та території замку утворилося стихійне звалище.

Пізніше замок передали в концесію. За її умовами пам’ятку мали реставрувати та здати в експлуатацію ще до 2015 року.

Територія замку, що є пам’яткою архітектури національного значення, охоплює понад 2 га і він є найбільшим за площею на Львівщині.