Главная > Новости > В Маріуполі зроблять вітражі для відновлених історичних дверей

В Маріуполі зроблять вітражі для відновлених історичних дверей

У Маріуполі доповнять старовинні двері, відреставровані городянами, новими вітражами, що мають творчо доповнити вигляд цих дверей.

Вітражі прикрасять двері купецького будинку № 38 на вул. Миколаївській, який належав купцю Б. Мелекову.

Вітражі виконані приватними майстрами з Києва.

Про це повідомив у Фейсбук засновник проєкту «Життя дверей має значення» Ярослав Федоровський.

«Під час реконструкції ми завжди намагаємося відтворити втрачені фрагменти з максимальною точністю. Але, на жаль, дуже рідко залишаються фотографії або хоча б усний опис первинного виду деталей, на які можна спертися. Так сталося і з дверима на вул. Миколаївській, 38. Ми не знаємо, які вітражі спочатку були, але факт їхньої наявності підтверджують виїмки для скла, знайдені в процесі відновлювальних робіт: ліва використовувалася як витяжка, права для освітлення довгого коридору. Тому ми з господаркою дверей вирішили — новим вітражам бути!» — написав Федоровський.

Він додав, що проєкт подібне практикує не вперше — раніше вітражі були виготовлені для історичних дверей на вул. Семенишина, 27. На них за допомогою кольорового скла була зображена дата побудови будинку — 1902 рік.

Темою вітражу було обрано зображення колосків пшениці, як символом діяльності купця Б. Мелекова.

Додамо, що двері будинку Мелекова відправили на реставрацію наприкінці минулого року. При цьому виявилося, що двері під фарбою мали «таємницю» — табличку, яка сповіщала, чи вдома господар.

Джерело: pr.ua