Головна > Новини > Софія Київська має бути внесена до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яким загрожує небезпека

Софія Київська має бути внесена до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яким загрожує небезпека

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на The Guardian історичний центр міста Львів та Софійський собор у Києві мають бути внесені до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яким загрожує небезпека. Про це заявив керівник програми Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Лазар Елунду.

Софія Київська

Зазначається, що обидва об’єкти зараз перебувають під загрозою через російське військове вторгнення.

«Цим об’єктам загрожує знищення. Були напади на буферні зони навколо цих об’єктів, і ми не знаємо, що станеться у майбутньому», – сказав Лазар Елунду.

Він зазначив, що Комітет всесвітньої спадщини, засідання якого відбудеться 10-25 вересня в Ер-Ріяді, «ймовірно» прийме рішення «на основі думок експертів» про те, що об’єкти «явно перебувають у небезпеці».

Раніше центр Одеси вже було внесено до списку об’єктів Всесвітньої спадщини, які перебувають під загрозою зникнення, і декілька його будівель були знищені росіянами наприкінці липня. ЮНЕСКО назвало це «нахабним» нападом.

Ще одна історична будівля зазнала ракетного удару у Львові на початку липня. Тоді в ООН заявили, що це був перший удар по території, яка охороняється Конвенцією про всесвітню спадщину та перше «порушення» її тексту з боку РФ з моменту початку повномасштабного вторгнення.

Собор святої Софії – одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Пам’ятка української архітектури та монументального живопису XI—XVIII століть. Об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО (1990).

Найдавнішу частину Старого міста у Львові також занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Археологічний музей. Одеса. Фото: Спілка археологів України

Також, як повідомляє Спілка Археологів України, численні ракетні удари по Одесі спричинили руйнування конструкції будівлі Одеського археологічного музею. Внаслідок тривалих обстрілів на стелі музею утворились тріщини, конструкція не витримала і частково обвалилася.