Головна > Новини > У Чернівцях відреставрують могилу із Тризубом, який пережив радянську владу

У Чернівцях відреставрують могилу із Тризубом, який пережив радянську владу

Тризуб, що пережив комуністів
Тризуб на надгробку на могилі Антіна Лукашевича, що пережив владу більшовиків. Фото “Укрінформ”

У Чернівцях на цвинтарі “Заповідник” планують відреставрувати могили видатних українських діячів минулого. Йдеться про 19 поховань, на які вже замовлено проектно-кошторисну документацію вартістю  90 тисяч грн.

Наразі документація проходить державну експертизу. Після отримання експертного звіту буде відома вартість вже самих робіт. Про це “Суспільному” повідомила директорка міського департаменту транспорту та окремих питань комунального господарства Людмила Свирида.

Зокрема планується відреставрувати пам’ятники на могилах Антіна Лукашевича — посла австрійського парламенту, делегата Української національної ради ЗУНР; Корнелія Дзержика — українського живописця; Григорія Воробкевича — українського поета; Іларія Карбулицького — педагогічного та громадський діяча, публіциста, письменника, член Української національної ради ЗУНР; Михайла Догомилі — представника надзвичайної дипломатичної місії Української народної республіки в Румунії під час визвольної війни та інших.

Цікаво, шо на могилі Антіна Лукашевича, який у складі «буковинської делегації» брав участь у створенні Української національної ради ще від 1930-х років залишився Тризуб, який навіть у радянські часи ніхто не знищив.