Головна > Новини > У Кам’янці-Подільському знищили мозаїку Івана Кляпетури

У Кам’янці-Подільському знищили мозаїку Івана Кляпетури

Часом здається, що в Україні оголошено справжню війну мозаїчним панно. Як повідомляє газета «Подолянин», черговий приклад такого вандалізму трапився у славетному своєю історичкою спадщиною Кам’янці-Подільському, де знищено мозаїку знаного подільського художника-монументаліста Івана Кляпетури, що прикрашала споруду пожежної частини на пр. Грушевського.

Знищена мозаїка. Фото: Ірина Пустиннікова

Мозаїчне панно було знищене під час ремонтних робіт, які проводила ДСНС.

Зауважимо, що на панно нічого комуністичного чи радянсько не було й близько, тому при уьому бажання підвести цей акт вандалізму під «декомунізацію» не вийде.

Стало… Фото: Ірина Пустиннікова

Це не перший «мозаїчний скандал» останнього часу, до якого долучилися представники ДСНС. Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта» влітку цього року  значного розголосу набула історія із знищенням мозаїчного панно на колишньому павільйоні протипожежної безпеки на ВДНГ у Києві (зараз Пожежна частина 26).

Після розголосу щодо знищення мозаїки з вогнеборцями – ВДНГ та Головне управління ДСНС у Києві провели спеціальну нараду, на якій вирішили відновити мозаїчне панно в його первісному вигляді.

Наприкінці вересня схожий випадок стався у Львові, де новий власник приміщення на вул. Володимира Великого знищив мозаїчне панно авторства Богдана Сойки.