Головна > Новини > У Харкові консервують пошкоджену росіянами пам’ятку архітектури

У Харкові консервують пошкоджену росіянами пам’ятку архітектури

Триповерховий будинок за адресою Харків, Чернишевська, 25 був пошкоджений у березні 2022 року. Тоді на подвір’ї вибухнула ракета, а пожежа знищила верхній поверх. Минулої зими будинок так і не законсервували, хоча міська рада витратила 295 000 гривень на технічне обстеження стану будинку, його інженерних мереж. Як повідомляє “KharkivToday” наразі почалися роботи з консервації пам’ятки архітектури.

Будинок на вулиці Чернишевській, 25 постраждав через обстріл росіян у березні 2022 року. Фото: Ірина Багалій.

“Розпочалися роботи з консервації будинку-пам’ятки архітектури на Чернишевській. Від грудня минулого року ми разом з мешканцями будинку ходили бюрократичними колами між міським Департаментом ЖКХ і обласним Департаментом архітектури та містобудування, – розповіла виданню депутатка Харківської міськради Ірина Гончарова. – Будинок обстежували різноманітні комісії, але роботи ніяк не починалися. А зима все ближче. Другу зиму без даху будинок не переживе. За особистим розпорядженням мера Ігоря Терехова роботи з консервації пам’ятки нарешті стартували! Керівник будівельної організації каже що робота складна, через велику площу даху і знищене перекриття між верхнім поверхом та горищем. Працюватимуть альпіністи і кран. Але обіцяє, що зимуватиме з хоч і тимчасовим, але надійним дахом”, – сподівається Ірина Гончарова.

Ім’я архітектора цього будинку з невеликою баштою невідоме, відомо лише, що побудований він у 1912 році і є пам’яткою архітектури місцевого значення. За інформацією дослідника історії Харкова Андрія Парамонова, це був прибутковий будинок міщанина Андрія Куксіна.