Головна > Новини > У Запоріжжі одразу 20 будинків внесуть до реєстру пам’яток

У Запоріжжі одразу 20 будинків внесуть до реєстру пам’яток

У Запоріжжі охоронний статус отримають 20 історичних будівель. Їх мають занести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятки архітектури місцевого значення.

Про це повідомила заступниця директора Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини Оксана Вар’ян.

Серед них – будинок № 71 по вулиці Гоголя. “Це, мабуть, єдина будівля з дореволюційних часів, яка зберегла таку яскраву, оригінальну дрібничку можна сказати архітектурну. Ось там ось зверху, під аттиком є такі два жіночих обличчя, мабуть, це якась богиня. Це будинок архітектора. Це людина, яка декілька будинків у нас в Олександрівську звела – Григорій Кацин”, – пояснив цінність будівлі краєзнавець Роман Акбаш.

За словами Акбаша, давно заслуговує на внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток й житловий будинок Фрідриха Бетхера, виконаний в стилі модерн, що розташований на вулиці Святого Миколая, 4. Це стиль був не дуже поширений у провінційному Олександровську, як звалося Запоріжжя в царську добу.

Потрапив до переліку й унікальний, за визначенням Романа Акбаша, колишній житловий будинок мера Юліуса Зіменсапо вул. Сєрікова, 5. Він збудований 1911 р. та має прикраси у вигляді драконів.

“По-перше, це дає гарантію, що їх не знесуть, коли це захочеться власнику, чи не перебудують. По-друге, з’являються таблички офіційного зразка, табличка, на якій написано, що це за будівля і що вона має охоронний статус”, – пояснив Акбаш наслідки тих чи інших об’єктів до Державного реєстру пам’яток.

За словами краєзнавця, у Запоріжжі зараз 88 об’єктів архітектури та містобудування мають статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. 76 пам’яток культурної спадщини отримали правовий статус пам’яток ще за радянських часів.

Джерело: “Суспільне

Деталь фасаду будинку по вул. Гоголя, 71

Будинок по вул. Св. Миколая, 4

Дракони на фасаді будинку по вул. Сєрікова, 5