Головна > Новини > Відтепер Софія Київська надійно захищена від «забудовників-реконструкторів»

Відтепер Софія Київська надійно захищена від «забудовників-реконструкторів»

МКІП вдалося відстояти свою позицію в суді щодо захисту пам’ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Софії Київської від загроз, пов’язаних з так званою «реконструкцією» готельно-офісного комплексу «Прага». Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства.

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 серпня 2020 року та прийняв нове рішення, яким повністю відмовив у задоволенні позовних вимог ПрАТ «Л-Капітал».

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення.

Нагадаємо, в березні 2020 року Приватне акціонерне товариство «Л-Капітал» звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства культури України, правонаступник – Міністерство культури та інформаційної політики. У цьому позові забудовник просив визнати протиправною відмову та надати погодження проєктної документації, щодо реставрації та реконструкції з пристосуванням нежитлової будівлі та надбудовою нежитлової будівлі готельно-офісного комплексу «Прага».

Також просили надати відповідні дозволи на проведення робіт.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 серпня 2020 року  позовні вимоги ПрАТ «Л-Капітал» були повністю задоволені.

МКІП оскаржував судові рішення в апеляційному та касаційному порядку. Попри висновки ЮНЕСКО та заборони, будівельники продовжували втілювати свій проєкт і навіть звертались до поліції з вимогою розпочати кримінальне провадження проти МКІП.

Проведення реставрації нежитлових будівель по вулицях Володимирській, 36 та Золотоворітській, 11 у запланованому вигляді призвело б до негативного впливу на візуальне сприйняття об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – компонента «Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди», але у МКІП були відсутні законні підстави для погодження такого проєкту. Це також могло порушити гармонійну історичну вісь, яка пролягає по вулиці Золотоворітській, забезпечуючи перспективний вид на купол Дзвіниці ансамблю Софії Київської.

Завдяки ініціативі МКІП до розгляду цієї справи залучили Кабінет Міністрів України в особі Міністерства юстиції України, а також Департамент охорони культурної спадщини КМДА. Водночас завдяки зверненню Уряду до Верховного Суду вдалося відновити розгляд справи. Адже спроба виграти цей судовий процес стала останньою можливістю захистити культурну спадщину світового значення в рамках судової справи.

МКІП висловлює щиру вдячність Кабінету Міністрів України, Офісу Генерального прокурора, Міністерству юстиції України, Департаменту охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської державної адміністрації), засобам масової інформації та всім небайдужим представникам громадянського суспільства, які долучитись до захисту пам’ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», у «Софії Київській» пояснили, чому собор потребує термінової реставрації.