Старі фотографії на стіл розклади,
Дитячі історії смішні розкажи,
І справжнім друзям, не забудь, подзвони,
Бо добре чи зле, з тобою завжди вони.
Про Вінницю.Частина перша. Пирогов і всі, всі, всі
Дуже повільно, але впевненно, продовжую писати анонсовані пости про анонсовані міста. А тут ще постійно додаються нові фотки… Але сьогодні так склалися зорі, що є і натхнення і час, але немає Оленки – вона зайнята. Тож ловіть продовження про нашу ще осінню подорож до Вінниці з купою одруків і помилок).
Отож про Вінницю. Трошки перескочу правда, але ж вас це вже не дивує. Сьогодні хочу розповісти про доволі специфічне, але безумовно цікаве місце в славному обласному центрі – Вінниці.
Я хочу вам трошки розказати про АвтоМотоВелоФотоТелеРадіо музей.
Я вже підзабув, як ми дізналися про нього ( тут Оленка певно сміється і нагадує мені, що це вона десь вичитала), але точно пам’ятаю. що приходили ми туди двічі. Першого разу ми навідувалися в другий день нашого перебування у Вінниці ( це те, що я перестрибнув поки), але не заходили, бо вже темніло, а я хотів зафоткати все то діло. На наступний день все вдалося.
Спочатку вирішили оглянути територію навколо павільйону, тут представленні в основному машини, але можна зустріти і … воза. наприклад).
Деякі автомобілі в жахливому стані, деякі просто в ідеальному. Цей музей приватний, зроблений за особисті кошти фаната своєї справи Олексія Стрембіцього. Зрозуміло , що грошей не завжди вистачає.
Деякі експонати – справді унікальні в Україні.
Деякі всім знайомі ( це звучать слова старпера, так?), але їх все важче зустріти на вулицях міст.
Ляля яка.
Обійшовши навколо музею пару разів , нарешті, заходимо в середину. Квиток, станом на листопад минулого року, коштував 20 грн.
Сам музей відкрився на початку 2013 року. До цього багато експонатів зберігалося вдома в директора. Потім, на щастя ,пощастило роздобути приміщення. Як для Вінниці,не найбільшого туристичного міста України – то це чудова атракція! Дивився фотки з відкриття, все так красиво було. Зараз експонатів явно побільшало, не всі з них, мабуть встигають привести в адекватний стан, тому зараз музей трохи нагадує барахолку. Назва його зовсім не відкриває всього того, що можна тут відкопати).
Дуже тішить уніформа шофера. Це все можна приміряти. Мабуть за якусь символічну плату.
По машинкам також можна полазити, посидіти за кермом , пощупати, потискати… Це є великим плюсом.. такі “живі” музеї , нехай і захаращені, набагато цікавіші за блискучі цукерочки, в яких все за склом. Хай такіть те скло протирають кожного дня…
Де б ще так мирно уживалися ваги, кастрюлі і костюм підводного рибалки з тризубом?)).
Каняка також знайшов однодумців).
Така була в моєї бабусі. Тобто залишилась.
Ну і різної радянської фігні багато… “Ніякої політики, тільки історія” – написано на склі музею. Це той випадок, коли я повністю згідний.
Зліва знизу на поличці – перший радянський серійний телевізор.
Не телевізорами єдиними.
Не знаю яким боком, але тут знайшлася копія плоту Тура Геєрдала. Ви , мабуть бачили фільм про цю видатну людину. “Кон Тікі” називається.
Переглядаючи всі ці експонати не відчував жодного прояву ностальгії. От чесно. А цікаво було.
Найстаріший експонат музею – патефон 1896 року.
Тут майже кожен знайде собі щось цікаве пороздивлятися. Звичайно, якщо у вас є якісь інтереси, окрім читання постів про чужі подорожі в інтернетах)).
Доречі, раніше на фестивалі RE$PUBLICA, міняли телевізори на квитки).
Що. Це?!
Отой червоний автомобільчик є першим серійним “ІЖ Комбі”. Його серійний номер 50001.ЗА легендою його вручили вінничанину, який тоді працював на заводі в Іжевську ( як зараз місто називається?) на заводі. Типу заслужив, як ударник виробництва.
Хламу тут вистачає різного)). Музичного також.
Мене цікавив, звичайно ж, найбільше інший “хлам”))
Загалом, якщо будете у Вінниці раджу завітати. Специфічне, але доволі цікаве місце. На фоточках не показано більшої частини з того що там є. До того ж таких ентузіастів треба завжди підтримувати.
м. Вінниця, вул. Соборна, 1А 0432 67-06-35 | 067 490-79-39
Ну я наступного разу, я таки розкажу вам про місто трохи більше. Буде цікаво. Не перемикайтеся.