Головна > Новини > На Львівщині занедбану каплицю в Княжому передали у власність громади

На Львівщині занедбану каплицю в Княжому передали у власність громади

Як повідомляє Львівський портал із посиланням на Львівську обласну прокуратуру,  громаді у Золочівському районі через суд передали занедбаний костел, який досі мав статус безхазяйного.

Як з’ясувала «Україна Інкогніта», йдеться про філіальну муровану каплицю на честь Св. Арх. Михаїла в с. Княжому біля Золочіва.

Капличку загальною площею 156 м кв, оцінили у  19 млн грн, хоча судячи з фото, об’єкт перебуває у занедбаному стані – у будівлі немає даху.

Відомо, що цей костел не є пам’яткою архітектури.

«Із дня взяття на облік міською радою безхазяйного нерухомого майна минуло більше року, права на нього протягом вказаного періоду будь-які особи не заявили. А відтак таке майно підлягає передачі у комунальну власність територіальної громади», – йдеться у повідомленні.

Прокурори звернулись до суду, який задоволив їхні вимоги. Зараз костел уже передали у комунальну власність громади, про що внесено відповідні записи до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Довідка

Сакральна споруда постала в 1910 р. завдяки зусиллям та коштам архієпископа Кароля Гриневецького, котрий після вигнання з Росії за непокору царській владі оселився в сусідніх Зозулях-Козаках на теренах парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Золочеві.

К 1935 році тут було засновано самостійну парафію, до якої увійшли також села Бонишин і Ляцьке. Тоді півтисячі парафіян обслуговував о.Тедеуш Вах. Нині святиня перебуває у стані руїни.