Про нас

Сайт «Україна Інкогніта» - неприбутковий проект ентузіастів краєзнавства. Нині він один з найбільш наповнених, а можливо і найбільш наповнений інформацією краєзнавчий портал України. Щоденно кілька тисяч користувачів читають інформацію про Україну; туристи, краєзнавці, автомандрівники розробляють маршрути, послуговуючись нашою інформацією. Загалом сайт вже містить понад 100 тисяч сторінок.

В нинішньому форматі сайт працює з 2009 року. Весь час він наповнювався інформацією за рахунок його власників-засновників та їхніх друзів. І ця інформація є авторською, а не просто «зібраною» на просторах Інтернету. Про деякі «непопсові» об’єкти ви можете прочитати лише на наших сторінках, і таких об’єктів не один десяток. Привертання уваги до цілих категорій цікавих для туристів та краєзнавців об’єктів розпочалося не в останню чергу саме завдяки авторам сайту (водяні млини ХІХ ст., заповідні території Полісся та Лісостепу та ін.). Але, зважаючи на відносно невеликі можливості «наповнювачів», ресурс розвивався повільніше, ніж хотілося, тому деякі регіони країни залишались і залишаються нині «білими плямами» і на нашому сайті, і в Інтернеті загалом. 

Ще від початку діяльності сайт «Україна Інкогніта» мав у планах відобразити максимально повну інформацію краєзнавчого характеру про нашу прекрасну країну. Проект включав у себе випуск друкованих путівників та виробництво відеофільмів, але, у першу чергу, «покриття» інформацією маловідомих регіонів, яких в Україні більшість, на сторінках сайту. Можливо, нині про ці плани доведеться не просто забути. Робота сайту взагалі може зупинитись. Щоб цього не сталося – необхідна ваша допомога.


Чому сайт потребує допомоги?

Нині склалася така ситуація, що збільшення відвідувачів автоматично збільшує витрати на утримання сайту – елементарна плата за хостінг, зважаючи на понад 100 тисяч сторінок сайту, виливається у певну суму. Збільшення відвідувачів збільшує тариф хостінгу, тому ми змушені постійно «перевозити» сайт, у пошуках більш гнучких тарифів. І це самісінька вершина айсбергу… Розвиток сайту, наповнення його матеріалами, нові експедиції є просто неможливими в умовах теперішньої кризи. 

З вашою допомогою ми зможемо не лише врятувати сайт, а й планомірно розвивати його, пропагуючи Україну, в першу чергу, для українців, які, часто, знають більше про Єгипет чи Туреччину. 

Ні для кого не секрет, що головна проблема туристичної галузі в Україні (яка, поряд із сільським господарством, може стати провідною галуззю економіки) - не розбиті дороги та відсутність інфраструктури, а елементарна відсутність інформації. Кожен повинен зрозуміти, що без знання не буде розвитку.

Інформація і реклама – ось чого потребує Україна. Люди повинні знати про те, в якій чудовій країні вони живуть, про те, наприклад, що за 110 кілометрів від столиці є ландшафтний природний парк площею майже 100 тисяч га, із казковою природою межиріччя Десни і Дніпра, найбільшим поголів’ям в Україні лося, кабана і вовка, і однією людиною, яка ціною неймовірних зусиль, без жодної підтримки з боку держави, фактично рятує цей парк; про те, що за 120 км в інший бік, у Городищі-Пустоварівському, є комплекс величезних водяних млинів – готовий музей млинарства, та й просто настільки ефектний туристичний об’єкт, що нечисленні туристи кажуть: «Це краще, ніж замки»… Таких прикладів тисячі, й про них майже ніхто не знає. Сайт «Україна Інкогніта», хоча б частково, може вирішити проблему цього глобального інформаційного дефіциту.

 

Яка допомога потрібна?

Ви можете створити на сайті свій блог і самостійно вирішувати проблему дефіциту інформації, наповнюючи його цікавими матеріалами. Якщо ви не маєте такої можливості – можете допомогти сайту фінансово, або допомогти у пошуку спонсорів.

Фінансова підтримка кожного з вас важлива для нас. Напишіть нам на info@UkrainaIncognita.com - ми скажемо вам, куди витратили зібрані кошти та занесемо вас до списку спонсорів.

Як можна перерахувати кошти:

 

  • U619286481700 - webmoney-гаманець у грн
  • Z278841203511 - webmoney-гаманець у usd
  • 410012321372402 - гаманець Yandex.Money
  • З будь-якої картки миттєвим платежом Приват24

  • Картковий рахунок, на який ви можете перевести кошти: ПриватБанк - 5168 7420 1998 6771

 

Як ми використаємо кошти?

На сайті «Україна Інкогніта» буде створено клуб, куди ввійдуть всі друзі, автори і донори сайту. Для членів клубу, буде розроблена система подарунків.

Конкретно, у 2015 році за сприятливих фінансових умов ми плануємо:

1. Здійснення комплексної краєзнавчої експедиції у Кіровоградську область. Цей регіон є одним із найбільш незаслужено «забутих» туристами та краєзнавцями, хоча за кількістю унікальних природних та історико-культурних пам’яток ця область може конкурувати із Чернігівською, Київською, Черкаською, Полтавською та багатьма іншими. В планах максимально «об’їхати» область, зібрати інформацію, сфотографувати пам’ятки і викласти все на сторінках сайту «Україна Інкогніта». При достатньому рівні підтримки вже у 2015 році плануємо те саме зробити і по Миколаївській області. Паралельно відбуватиметься подібна робота й для деяких інших регіонів України, але точково.

2. Створення пілотної версії фільму про окремий регіон України, який більшість вважають невідомим – межиріччя Десни та Дніпра у Чернігівській області. Фільм повинен започаткувати серію відеофільмів «Україна Інкогніта». При зйомках планується використання нових підходів та принципів, які для краєзнавчого відео в Україні практично не використовувались. Зокрема, це зйомки з повітря.

3. Значне збільшення обсягу інформації про природні об’єкти (в тому числі заповідні) та природу України в цілому

4. «Мовне питання»: переклад найбільш цікавих матеріалів Сайту на англійську мову, створення англомовної сторінки Сайту у соцмережі Facebook.

5. Створення переліку цінних історико-культурних об’єктів, які потребують негайної допомоги і часто взагалі відсутні у офіційних реєстрах пам’яток архітектури, історії тощо.

Детальніше про проект «Україна Інкогніта 2015» ми розпишемо окремим постом.  Якщо Ви здійснили пожертву – повідомте нас, будь ласка:

info@UkrainaIncognita.com

malenkov78@gmail.com


Відразу зазначимо, що у експедиціях зможуть прийняти участь і наші донори.

PS. Стосовно турів розміщених на сайті – це виключно тури, які розробляються авторами сайту. Ви повинні розуміти, що це вимушений крок, адже «з повітря» існувати останні п’ять років було неможливо. Повірте, вони не приносять значних прибутків й існують у форматі ціна-транспорт-якість, який в Україні практично не повторюється. Але в будь-якому випадку, якщо сайт перетвориться на «справжній» соціальний проект – тури відразу будуть винесені за його межі.


Засновники проекту

Роман Маленков - головний редактор

malenkov78@gmail.com / моб: 050 936 4428, 096 059 47 73

Олег Година - редактор

oggdd@ukr.net / моб: 095 463 0870, 096 923 2728

Олександр Бєляєв - режисер/оператор, автор статей і фото, адміністратор сайту

Особливу подяку хочемо висловити нашимм авторам: фанатичному мандрівнику та дописувачу Андрієві Бондаренку та чудовому архітекторові, досліднику та патріоту національних пам’яток Івану Бикову.