В п’яти кілометрах на схід від міста Ічня на плато Безводовка знаходиться група величних земляних насипів, про які донедавна знали лише місцеві жителі та обмежене коло краєзнавців. І хоча на полях по всій України ще чимало залишилося нерозораних курганів та майданів, кургани Безводовки мають принципово інше призначення, ніж вважалося раніше. В 2015 році один місцевий дослідник відкрив тисячолітню таємницю, яку берегли рукотворні пагорби. А її відкриття примусить поглянути по новому на нашу історію та історичну спадщину України.
Археологічний комплекс Безводовка – це стародавня пригоризонтна обсерваторія, яка має однакове призначення з відомим у всьому світі англійським Стоунхенджем.
В давнину люди спостерігали за переміщенням точок сходу небесних світил на горизонті, а кургани були мітками на небокраї і відмічали особливі події впродовж року, коли день був найдовшим, та коли ніч була найдовшою, а також дні, коли тривалість дня і ночі зрівноважувалися. Тобто, відзначали дні рівнодення та сонцестояння і вели сонячний календар, використовуючи грандіозний прилад, що складався колись з близько 40 курганів-міток, які розкидані на площі до 20 квадратних кілометрів.
Але розкидані не безладно, а впорядковані математичними величинами, які наука західного світу відкрила для себе лише через тисячі років після втілення їх при будівництві пригоризонтної обсерваторії Безводовка. Більшість курганів, які входили в систему міток Безводовки були зруйновані та старі карти в поєднанні з аерофотознімками місцевості допомогли встановити їх місцезнаходження та розшифрувати інформацію закладену в геометрію системи візирів.
В краєзнавчому музеї міста Ічня відкрита експозиція присвячена древній пригоризонтній обсерваторії. Працівники музею повідають вам багато цікавих фактів з історії Ічнянщини та відкриють таємниці цивілізації, яка побудувала «український Стоунхендж» Безводовку.
Поруч із історичною пам’яткою знаходиться куточок мальовничої природи з ярами, ставками та безліччю можливостей для фотографа-натураліста.