археологія

ajax spinner
Нечаївка. Загадкові менгіри – Межові камені

Нечаївка. Загадкові менгіри – Межові камені

В Кіровоградській області, за 50 км на південь від Кропивницького (це дорогами – по прямій значно менше), в Компаніївському районі, між селами Нечаївка, Антонівка та Софіївка розташований один із н
Родень: трагічна доля цивілізованого міста

Родень: трагічна доля цивілізованого міста

На правому березі Дніпра, трохи південніше Канева, височить Княжа гора. Всі стежки, що ведуть на гору, заросли, і лишилася єдина дорога, по якій рідкісний мандрівник підіймається на вершину.
Межиріцька стоянка. Пам’ятка світового значення не потрібна Україні?

Межиріцька стоянка. Пам’ятка світового значення не потрібна Україні?

В далекому 1965 році мешканець Межиріча Захар Новицький вирішив спорудити льох. На глибині два метри йому трапилася незрозуміла велика кістка.
Млинок

Млинок

Недалеко від Фастова, за 10 км на північний захід знаходиться хутір Млинок. Історія хутору бере початок  з неолітичного поселення X - XII століття до нашої ери.

Древнегреческое поселение Ольвия

Древнегреческий город Ольвия (Óλβια) был основан на правой стороне Бугского лимана в VI веке до нашей эры выходцами из города Милета и является самым северным древнегреческим поселением на Черном море. Сохранившиеся остатки города находятся возле села Парутино Очаковского района Николаевской области.

Нечаївка

Нечаївка... Село, загублене в степах центральної України, неначе б таке ж як і тисячі інших українських сіл. Та все ж ні - засноване 1772 року на місці колишніх запорозьких зимівників, село має цікаву історію. Мабуть варто почати з того, що люди селились в цих місцях з давніх-давен - кам’яні сокири, зернотерки та інше знаряддя тут зустрічались у такій кількості, що на них ніхто не звертав увагу, до середини ХХ ст. в околицях села було близько 20 курганів. До цього періоду відносять і археологічну пам’ятку "Межові камені" - єдину в Україні алею менгірів.
Керч. Археологія

Керч. Археологія

Пантикапей
Добраничівка

Добраничівка

Село Добраничівка. Розташоване у 18-и км на південний схід від Яготина. Кількість населення - 370 чоловік.