Наприкінці 2021 року в Луцьку проводилася археологічна експертиза ділянки в центрі міста. Тут були знайдені фрагменти кераміки ранньозалізного часу. Судячи з усього, вони відносяться до скіфського періоду.
Про це повідомив науковий співробітник охоронної археологічної служби України Віктор Баюк в Facebook. Знахідки виявили на місці знесеної історичної садиби за адресою: вул. Ярощука, 12.
“В останні дні 2021 року Волинська археологічна експедиція Охоронної археологічної служби України провела наукову археологічну експертизу в центральній частині міста Луцька по вулиці Ярощука, 12. Лучанами віддавна маркувалась ця територія по цікавому зразку садиби періоду Волинського воєводства (1920-30-ті рр. – УІ), знесеній у квітні 2021 року. Археологічно, згідно чинного Історико-архітектурного опорного плану міста Луцька, ця територія відноситься до Зони охорони археологічно цінного культурного шару ІІ категорії.
Справжнім відкриттям стали фрагменти кераміки ранньозалізного часу”, – вказує Баюк.
Він зазначив, що знайдені фрагменти були “майстерно реставровані до цілих форм колегою Олексієм Войтюком” та додає, що “знахідки імовірно належать до скіфського періоду, що датується серединою І тисячоліття до нашої ери”.