Home > News > Католики не задоволені якістю робіт в костелі Св. Миколая

Католики не задоволені якістю робіт в костелі Св. Миколая

У римо-католицькій парафії костелу Святого Миколая в Києві невдоволені результатами протиаварійних робіт, про завершення яких оголосили нещодавно.

У дописі парафії на Фейсбук вказано, що в деяких місцях робітники нібито навіть не відчистили сажу, а в деяких – відчистили надміру, разом із штукатуркою та будматеріалами.

«Насамперед стелю, відділену спеціальною сіткою, щоб пошкоджені пожежею частини оздоблення не падали на голову. Однак попри цю завісу чітко видніється почорніла від вогню і сажі верхня частина храму, яка залишилася після пожежі без змін. На стінах, як говорили «тимчасово», розмістили прожектори, а також повісили батареї, труби до яких поклали просто над підлогою» – йдеться в дописі.

Відновити бічний вівтар в костелі буде неможливо через специфіку ремонтних робіт. “У тій частині храму, де впродовж останніх 30 років стояла дарохранительниця з Пресвятими Дарами і де папа св. Йоан Павло ІІ молився про повернення храму, до рівня колін виступають труби, що унеможливлюють будь-яке відновлення бічного вівтаря. Підлогою служить тимчасовий матеріал, на якому чітко видно сліди надмірної вологи, так само як і на стінах, де тріщини і вологі плями”, – зауважують римок-католики.

“У пресвітерії, найважливішій частині храму, де має бути головний вівтар і Пресвяті Дари, стіни обгорілі. Ймовірно, намагаючись якнайпростіше відчистити стіни від сажі, почали відбивати штукатурку аж до цегли, та згодом, розуміючи, що зусилля марні, залишили як є. Водночас відповідальні за проєкт протиаварійних робіт натхненно розповідали про роботу, яку вони начебто виконали, та про труднощі, з якими їм довелося стикнутися” – скаржаться в парафії.

Також католицька громада висловила недовіру обіцянкам Мінкульту передати їй костел до 1 червня 2022 р., та повідомляють, що в цей час до України мають прибути іноземні делегації, щоб гарантувати передачу.

Нагадаємо, про завершення реставраційних робіт в костелі було урочисто оголошено 31 січня. Костел постраждав від пожежі 3 вересня 2021 р.