Home > News > Колишню історичну школу на Львівщині перетворили на громадський простір

Колишню історичну школу на Львівщині перетворили на громадський простір

Засновниця благодійного фонду «Спадщина.Ua» Ганна Гаврилів через оголошення в інтернеті купила історичну будівлю австрійського періоду – колишню школу у селищі Розділ за 50 км від Львова.

В будівлі зробили ремонт та відкрили громадський простір.

Споруда у центрі Роздолу збудована у 1905 році. Спочатку це був будинок для сиріт, потім гімназія, де ще у 1990-ті вчилися учні, поки не збудували нову. Будівля площею 570 кв.м близько 20 років стояла пусткою, поки селищна рада не виставила її на аукціон. Перші власники планували відкрити у ній центр реабілітації воїнів АТО, наступний покупець хотів облаштувати там санаторій, але ці задуми не вдалося втілити.

Гаврилів стала третьою власницею – у березні 2020 року. Роботи у будівлі тривали до жовтня 2021 року, вже через місяць планується відкриття проєкту «Стара школа».

Нова власниця зберегла всі цінні елементи, наприклад, відкриті дерев’яні балки, оздоби фасаду. За словами Гаврилів, все що не вдалося зберегти, було замінене на нове, візуально схоже на автентичне.

На фасаді є картуші із комахами, які мають залишки поліхромії. Навесні реставраційні роботи цих сецесійних декорів продовжать.

У просторі планують надавати освітні, оздоровчо-медичні, спортивні, дитячо-розважальні послуги, а також створити коворкінг для надання професійних консультацій. Перший напрямок, що запустили – курси англійської для дітей. Впродовж осені та зими тут також проводили майстер-класи, організували резиденцію Св. Миколая.

Невдовзі один з орендарів відкриє тут стоматологічний кабінет, у майбутньому планують організувати кабінет УЗД, консультації профільних лікарів. Крім того, хочуть також відкрити салон краси, дитячий центр на зразок садка з освітньо-розважальною функцією, спортивний зал та кав’ярню.

Джерело: Zaxid.net