Одеська художниця Оксана Мась створила унікальне пано, яке складене із 15 тисяч писанок. Дерев’яні заготовки для писанок було виготовлено у Західній Україні. Кожне яйце було розписано вручну. Над ними працювали майстри із усієї України. Робота тривала 9 місяців. Спочатку планувалося розмістити пано на одній із станцій київського метрополітену. Але на пропозицію міністра культури Василя Вовкуна, та за підтримки директора національного заповідника “Софія Київська” Нелі Куковальської пано розмістили на другому поверсі найвеличнішого собору України.
Пано “Погляд у вічність”
Розмір мозаїки 7х7 метрів. Золоті щити, на які викладені писанки, вкриті сусальним золотом. Світильники, поряд із мозаїкою розміщені таким чином, що здається ніби пано освітлюється ізсередини.
Ідея створення пано виникла у художниці після відвідин одного із соборів Венеції. Зробити його із писанок вона вирішили на курорті у Карпатах, побачивши кошики із крашанками на ринку. Ескіз був зроблений після детального аналізу творів світових майстрів.
Спочатку Оксана Мась працювала із кількома друзями. Вдавалося за день розписати до 150 яєць. Але це була дуже важка праця. Після місяця роботи художниця звернулася за допомогою до волонтерів – розмістила об’яви у газеті. В результаті писанки розписували 70 чоловік. За 9 місяців їх було виготовлено 28 тисяч. Для пано художниця відібрала 15 тисяч.
Пано розміщене у Михайлівській палаті Софії Київської. Побачити його можна відвідавши собор, в якому розміщені набагато більші цінності.. Ціна за вхід “сирітська” – 43 гривні. Зайти можна лише під час сеансу екскурсії.
Текст та фото Романа Маленкова