Головна > Блог > Перлини Магерівського краю

Перлини Магерівського краю

Як і вся наша Україна, Магерів – дуже мальовничий і цікавий куточок. Тут відчувається подих старовини й цивілізації сучасності. Тут можна побачити маленькі дива природи і познайомитись з цікавими працьовитими людьми.

Знайомство із містечком слід почати із школи. Це головний осередок освіти і культури селища. Побудована у 1986 році в ній навчається 496 учнів і працює 46 учителів. Саме тут відбуваються найцікавіші події: концерти, фестивалі, конкурси.

Після знайомства із школою, пропонуємо завітати на стави, де можна відпочити, помилуватися широкими плесами, порибалити, а головне, побачити найбільшу їхню окрасу – лебедів. Після відпочинку можна відвідати агронаукову установу Магерова – Львівську машинно випробувальну станцію. Тут можна подивитися павільйон-виставку сільськогосподарських машин, а також побувати у мальовничому парку.

Магерів – старовинне селище, але більшість його давніх будівель знищила пожежа. Одним із свідків старовини є римо-католицький костел, збудований у 19 столітті, а потім декілька разів відбудований після руйнувань і пожеж.

Центр Магерова

Римо-католицький костел

Рядянський пам’ятник

Водонапірна вежа

Старий костел

 

Далі наш шлях пролягає до озера Клепарів. Іти до нього слід вздовж річки Білої, яка витікає з джерелець, що ховаються на схилах дороги. У будь-який час можна зробити зупинку, щоб відпочити, позбирати ягід, грибів, помилуватись чудовими краєвидами сосново-букових лісів.

Особливу увагу привертає джерело З’явління, де по переказах старожилів з’явилася Матір Божа. Це джерело відоме на всю околицю. Сюди з’їжджалися люди, несучи із собою надію на зцілення, бо тут з-під землі холодним струменем била цілюща вода. За переказами, які передавалися з покоління в покоління, у цьому місці дуже давно перед маленькою 12-річною дівчинкою з’явилась Божа Матір. І коли вона по хвилі зникла, на місці, де залишився її слід, утворилося джерело. Кожного ранку до схід сонця спускається сюди ангел і дотикається до води рукою, роблячи її цілющою й життєдайною.