Home > News > На Батьківщина Тараса Шевченка відновили низку об’єктів культурної спадщини

На Батьківщина Тараса Шевченка відновили низку об’єктів культурної спадщини

У Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» на Черкащині відновили об’єкти культурної спадщини, які є частиною туристичних маршрутів, а саме хати 19 століття та 150-літній вітряк. Про це, з посиланням на благодійний фонд «МХП — Громаді» повідомляє chytomo.com

Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» об’єднує села Моринці, Шевченкове, Будище та Вільшану — місця, де пройшли дитячі роки Кобзаря.

«Надзвичайно важливо, що в цей складний час, коли в нашій країні триває війна, ми продовжуємо утверджувати національні цінності, відновлюємо важливі культурні об’єкти та видаємо книги завдяки свідомому бізнесу й активній громадськості», — каже генеральна директорка Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» Людмила Шевченко.

За словами організації, співпраця розпочалася у 2023-му році. Тоді в межах загальнонаціонального проєкту підтримки українських музеїв, який фонд започаткував у 2022 році, на території заповідника почалася реконструкція 150-річного Будищанського вітряка, що зберігся ще з часів дитинства Тараса Шевченка.  Під час першого етапу на об’єкті змінили крила та двері. Цього літа реконструкція продовжилася — відновили шатрову частину та повністю змінили зовнішню обшивку з дерева.

Також майстри зробили нове перекриття підземного приміщення (кімнати мельника) біля вітряка та розпочали благоустрій прилеглої території, який планують завершити у наступному році.

Окрім вітряка, на території заповідника відремонтували ще дві хати XIX століття. В одній з них жив дід Тараса Шевченка, а в іншій —  народився сам поет. На обох будівлях провели роботи з перекриття дахів очеретом, що дозволить зберегти ці історичні об’єкти від руйнування.

«Культура — не тільки про дозвілля. Це простір, де народжуються цінності, смисли, заряди яких ми живемо, а хтось віддає життя. Завдяки культурі ми можемо залишатися людиною, вибудовувати себе як націю. Такі місця формують в нас повагу до себе, до свого минулого, до своєї історії та зберігають культурну пам’ять нації», — додала голова Наглядової ради Українського культурного фонду Наталія Кривда.

В організації повідомляють, що для подальшої співпраці представники БФ «МХП Громаді» та Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» підписали меморандум.