Home > News > На Хмельниччині Розсошанську громаду через суд зобов’язали подбати про давній парк

На Хмельниччині Розсошанську громаду через суд зобов’язали подбати про давній парк

За по­зо­вом Хмель­ницької ок­ружної про­ку­ра­ту­ри Роз­со­шансь­ку сіль­ську ра­ду зо­бов’яза­но зак­рі­пи­ти на міс­це­вос­ті ме­жі пар­ку-пам’ят­ки са­до­во-пар­ко­во­го мис­тец­тва міс­це­во­го зна­чен­ня «Кор­чу­нець­кий». Про це повідомляє видання “День за днем”

Фото ілюстративне (на світлині головна алея давнього Куявського парку. Теж Хмельниччина)

«Рі­шен­ням Хмель­ницької об­ласної ра­ди її ще у 1993 ро­ці ого­ло­ше­но об’єк­том при­род­но-за­по­від­но­го фон­ду. Пло­ща пар­ку ста­но­вить 6 га. Тут збе­рег­ли­ся де­ре­ва ві­ком 100 і біль­ше ро­ків. Пам’ят­ка пе­ре­да­на під охо­ро­ну Роз­со­шансь­кій сіль­ській ра­ді, од­нак поп­ри ви­мо­ги за­ко­но­давс­тва її ме­жі до­сі не ви­не­се­ні та не зак­ріпле­ні на міс­це­вос­ті», — по­ві­до­ми­ла Хмель­ницька об­ласна про­ку­ра­ту­ра.

Без­ді­яль­ність ор­га­ну міс­це­во­го са­мов­ря­ду­ван­ня ство­рює не­без­пе­ку по­ру­шен­ня ре­жи­му за­по­від­но­го об’єк­ту, його на­леж­ної охо­ро­ни та збе­ре­жен­ня. Це й ста­ло під­ста­вою для про­ку­ро­ра звер­ну­ти­ся з по­зо­вом до су­ду. На ви­ко­нан­ня рі­шен­ня Хмель­ницько­го ок­ружно­го ад­мі­ніс­тра­тив­но­го су­ду сіль­ська ра­да має вжи­ти за­хо­ди для збе­ре­жен­ня пам’ят­ки: роз­ро­би­ти про­єкт зем­ле­ус­трою з ор­га­ні­за­ції і вста­нов­лення меж пар­ку, внес­ти ві­до­мос­ті про ме­жі об’єк­та до Дер­жавно­го зе­мель­но­го ка­дас­тру та вста­но­ви­ти ін­форма­цій­но-охо­рон­ні зна­ки.

Як раніше повідомляла “Україна Інкогніта”, в Малієвецькому обласному історико-культурному музеї розпочався сезон волонтерських толок 2025 року. Цього разу в центрі уваги першої толоки’2025 – озера, що є частиною палацово-паркового комплексу маєтку графської родини Орловських, на базі якого створено музей. Це Нижнє озеро з “Острівцем кохання” і більш скромне озерце на верхній терасі – колишній фонтан “Лебеді” біля втраченого мисливського  павільйону “Грецькі руїни”.

Зусиллями працівників музею і волонтерів зроблено перші кроки, щоб перетворити ділянку із занедбаним озерцем на ще один магнітик Малієвецького парку: озерце під мальовничим гротом із джерельною водою, біля якого можна буде і відпочити, і на власні очі побачити фундаменти павільйону “Грецьких руїн”.