За позовом Хмельницької окружної прокуратури Розсошанську сільську раду зобов’язано закріпити на місцевості межі парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Корчунецький». Про це повідомляє видання «День за днем»
- Фото ілюстративне (на світлині головна алея давнього Куявського парку. Теж Хмельниччина)
«Рішенням Хмельницької обласної ради її ще у 1993 році оголошено об’єктом природно-заповідного фонду. Площа парку становить 6 га. Тут збереглися дерева віком 100 і більше років. Пам’ятка передана під охорону Розсошанській сільській раді, однак попри вимоги законодавства її межі досі не винесені та не закріплені на місцевості», — повідомила Хмельницька обласна прокуратура.
Бездіяльність органу місцевого самоврядування створює небезпеку порушення режиму заповідного об’єкту, його належної охорони та збереження. Це й стало підставою для прокурора звернутися з позовом до суду. На виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду сільська рада має вжити заходи для збереження пам’ятки: розробити проєкт землеустрою з організації і встановлення меж парку, внести відомості про межі об’єкта до Державного земельного кадастру та встановити інформаційно-охоронні знаки.
Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», в Малієвецькому обласному історико-культурному музеї розпочався сезон волонтерських толок 2025 року. Цього разу в центрі уваги першої толоки’2025 – озера, що є частиною палацово-паркового комплексу маєтку графської родини Орловських, на базі якого створено музей. Це Нижнє озеро з “Острівцем кохання” і більш скромне озерце на верхній терасі – колишній фонтан “Лебеді” біля втраченого мисливського павільйону “Грецькі руїни”.
Зусиллями працівників музею і волонтерів зроблено перші кроки, щоб перетворити ділянку із занедбаним озерцем на ще один магнітик Малієвецького парку: озерце під мальовничим гротом із джерельною водою, біля якого можна буде і відпочити, і на власні очі побачити фундаменти павільйону “Грецьких руїн”.