Home > News > Суд вкотре зобов’язав вірних МП «демосковізувати» Успенський собор у Володимирі

Суд вкотре зобов’язав вірних МП «демосковізувати» Успенський собор у Володимирі

Господарський суд зобов’язав УПЦ МП повернути пам’ятку національного значення Успенський собор у Володимирі у державну власність.

Вирішальне засідання у справі відбулося 12 листопада, повідомляє  Суспільне.

Керуючий єпархією УПЦ МП у Володимирі митрополит Володимир на судове засідання не з’явився. Інтереси релігійної громади у режимі відеоконференції представляла захисниця Катерина Пегза.

“Ми готові і на платній основі користуватися, здійснювати оренду майна і запропонували вибір, що можемо продовжити строк дії договору чи укласти новий на платній основі”, — сказала у суді захисниця.

Зрештою суд постановив не продовжувати договір з УПЦ МП. Після вступу рішення у дію, Успенський собор передадуть у користування державному історико-культурному заповіднику “Стародавній Володимир”, на балансі якого він і є.

“У добровільному порядку громада відмовилася звільняти ці споруди. Суд, на нашу думку прийняв обґрунтовано законне рішення. Після того, як рішення набере законної сили, будуть вживатися заходи для виконання даного судового рішення”, — сказав у коментарі Суспільному начальник відділу юридичного управління обласної держадміністрації Олександр Гаргола.

Як додав Олександр Гаргола, у відповідача є 20 днів для подання апеляційної скарги.

Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», – московські попи відмовляються «деокупувати» Успенський собор у Володимирі

Довідково

Свято-Успенський кафедральний собор —пам’ятка сакральної архітектури XII століття.

Храм збудований за часів волинського князя Мстислава II Ізяславича у 1160 році. Стіни храму гармонійно розчленовані арками на півколонках; мав фрескові розписи; перебудований у XVIII столітті. Загальний вигляд має статично-монументальний, незважаючи на не надто вдалу перебудову, виконану у 1896—1900 роках архітекторами А. Праховим і Г. Котовим.

Деталі читайте на сайті «Україна Інкогніта» в матеріалі «Володимир-Волинський. Тисячолітнє місто з колекцією пам’яток».