Home > News > В Києві поки “відбили” історичну садибу Дмитрієва на Подолі

В Києві поки “відбили” історичну садибу Дмитрієва на Подолі

24 січня Північний апеляційний господарський суд наклав арешт, тобто, повну заборону вчинення будь-яких дій з пам’яткою історії та культури – садибою Дмитрієва по вул. Хорива, 2а та 2б – одним із найстаріших садибних комплексів Подолу.

Суд “визнав право територіальної громади на пам’ятку обмеживши можливість її продажу третім особам задля уникнення виконання рішення суду про повернення комплексу пам’яток у власність територіальної громади”, – написав на своїй сторінці активіст Дмитро Перов, який є одним з головних борців за збереження садиби.

Як уточнює видання “Big Kyiv”, після того, як у 2021 році суд прийняв рішення повернути пам’ятку столичній громаді, забудовник – ПП “Конвалія-Нерухомість” – проігнорував рішення суду, та навіть намагався продати садибу.

Клопотання про арешт подала Київська міська прокуратура. Сьогодні клопотання задовольнили. Отже, відтепер незаконно перереєстроване на забудовника майно не може бути продане, та згодом повернеться у власність міста.

Тим часом, в столиці вирують інші скандали навколо “гарячих точок” з можливою забудовою на місці історичних садиб: так, на тій самій вулиці Хорива, 18 загрожує сумнівна”реконструкція” садибі Солтанова, а по вул. Обсерваторній, 6, може бути знесена садиба Барбана.

Фото -“Мапа Реновації”