Home > News > В Одесі закликають врятувати від забудови територію заводу шампанських вин

В Одесі закликають врятувати від забудови територію заводу шампанських вин

Діячі культури Одеси занепокоєні тим, що на 1 лютого запланований аукціон про продаж будівель заводу шампанських вин, де цієї весни планував розміститися Музей сучасного мистецтва.

«З минулої осені ми живемо у передчутті того, що в Одесі нарешті з’явиться справжній Центр сучасного мистецтва. Адже на території Заводу шампанських вин має розміститися не лише Музей сучасного мистецтва Одеси, а й кілька десятків майстерень для художників разом із виставковим простором та ще багато чого. Але… Фонд Держмайна вирішив виставити завод на продаж. Зрозуміло, що там з’являться чергові висотки, якими Одеса і так забруднена до неподобства», – пише, зокрема, з цього приводу письменник Євген Деменок.

Згідно з оголошенням Фонду держмайна, стартова ціна комплексу складає 87 377 964 грн.

У зв’язку з цим відомі одеські діячі культури написали звернення до Фонду держмайна та Міністерства культури.

Серед підписантів: журналіст Євген Голубовський, Народний артист України Георгій Делієв, скульптор Михайло Рева, Народний артист України Олексій Ботвінов, директор Одеського музею західного та східного мистецтва Ігор Поронік, т.в.о. директора Одеського Художнього музею Олександра Ковальчук та інші.

У своєму зверненні одесити просять розглянути можливість включення проекту створення на території Одеського заводу шампанських вин «Центру сучасного мистецтва та культури» до програми «Велика реставрація». Вони вважають, що такий крок буде гарантією збереження історичної спадщини Одеси.

«Одеса чинитиме опір будь-яким спробам і прагненням перетворити історичну будівлю та територію охоронної зони на черговий будівельний майданчик з метою спорудження тут ще одного бізнес-центру або комплексу елітного житла. Єдине можливе елітне призначення цієї пам’ятки архітектури – подальший розвиток першого культурного хабу на всьому українському Півдні та одного з найбільших в Україні.

Одеса в останні десятиліття страждає від хаотичної забудови, і поява ще одного так званого «девелоперського проекту» в історичній зоні Французького бульвару замість розвитку на цій території сучасного культурного центру та музею сучасного мистецтва неприпустима. Не лише тому, що серед корпусів та приміщень Одеського заводу шампанських вин є недоторканні пам’ятки архітектури, і не лише через загрозу зведення на цій території чергових бетонно-скляних монстрів, а насамперед через те, що повага до культурного та історичного спадщині – як тому, що ми маємо, так і тому, що залишиться від нас наступним поколінням – має нарешті взяти гору над комерційними інтересами будівельних компаній», – сказано у зверненні.

Джерело: “Общественный прибой