Home > News > В Вінниці готуються реставрувати шедевр модерну

В Вінниці готуються реставрувати шедевр модерну

18 січня в Вінниці відбулася консультативна рада з питань охорони культурної спадщини при управлінні містобудування та архітектури обладміністрації.

Був розглянутий та погоджений проект «Реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Особняк капітана Длуголенського» (охоронний № 23-М)» по вул. Магістратській, 66 в м. Вінниці.

Розробник Вінницька філія Державного науково-дослідного та проектно-вишукувального інституту «НДІПроектреконструкція». Доповідач – головний архітектор проекту Наталія Котощук. Проект виконано на високому професійному рівні та рекомендований для реалізації.

Depo.Вінниця уточнює деталі: на першому етапі реставрації в закладі оновлять фасаді і дах. Наступним кроком стануть внутрішні роботи, оновлять й архітектурні деталі – навіси, ґанки, віконні і дверні блоки, ліпнину інтер’єрів. На завершення впорядкують прилеглу територію та оновлять декоративну огорожу.

Довідка: особняк спорудили за проєктом архітектора Г. Артинова на початку XX ст. в стилі модерн. Він є пам’яткою архітектури місцевого значення. Огорожа, яка нагадувала морські хвилі, не збереглася, хоча існувала ще в 1980-х роках. З 1966 року в будинку знаходиться дитяча художня школа. У Вінниці будинок називають «кораблем», адже він ззовні схожий на нього. Через це власника будинку – Любомира Длуголенського – вважали відставним морським капитаном.

Як пише історик Віталій Іванчишин, поляк Любомир Длуголенський тривалий час працював у Вінниці як присяжний повірений. Потім був директором Торгового банку у Вінниці. 1917 року брав активну участь у становленні Тимчасового уряду у Вінниці, був оголошений комісаром міста, начальником вінницької міліції. Впродовж 1918-1919 рр. він представляв Нідерландське консульство у Вінниці. Саме у цій садибі й розміщувалася дипломатична установа. 1919 року Длуголенський арештований і ув’язнений у Москві, лише близько 1922 р. звільнений завдяки Дзержинському. Виїхав до Польщі, став пізніше окружним суддею у Познані. Був розстріляний німцями в 1939 р.

Джерело: Управління містобудування та архітектури Вінницької ОДА