Home > News > Видано путівник з маріупольського монументального мистецтва

Видано путівник з маріупольського монументального мистецтва

В Маріуполі видано путівник по пам’ятках монументального мистецтва міста. В ньому зібрані мозаїчні панно, вітражі, рельєфи тощо.

Автором праці став журналіст та краєзнавець Іван Станіславський. Раніше він разом із мистецтвознавцем Олександром Черновим видав альбом “Всі відтінки маріупольських мозаїк”.

Нова праця зайняла більше як рік, а сама фотофіксація витворів мистецтва Маріуполя – десятиліття.

“Фотопутівник. Маріуполь Монументальний” для мене без перебільшення монументальна робота. Фотографувати монументальне мистецтво я почав у 2011 році, ще не розуміючи для чого, а над самою книгою працював понад рік. Нарешті можу сказати, що майже закінчив. На 130 сторінках фотопутівника буде розміщено десь півтори сотні світлин, на яких зафіксовано понад сто творів мистецтва. Туди увійшли мозаїки, вітражі, рельєфи, маркетрі, панно з дерева та панно з шамоту, розписи, сграфіто, фрески й навіть карбування”, – написав Іван Станіславський в Facebook.

Він додав, що не брався тільки за скульптурне надбання міста, оскільки це окрема тема. Фотопутівник включає всі монументальні роботи міста і його околиць, про які відомо автору, а також існування яких раніше доведено – монументальні та декоративно-прикладні, професійні та не дуже.

Як зазначає краєзнавець, нова книга не буде вичерпною, оскільки час та доля вносять корективи.

Допомогу у створенні нової книги Станіславському надав Олександр Чернов, а дизайн обкладинки розробила Дарія Бовенко.

Джерело: pr.ua

Фото: сторінка І. Станіславського