Головна > Новини > Кам’янці-Подільському знищують давні каземати

Кам’янці-Подільському знищують давні каземати

В Кам’янці-Подільському зносять пам’ятку архітектури ХІХ ст. каземати в’язниці.  Про це повідомляє Arkadiy Zaets в ФБ групі Кам’янець-Подільський Онлайн.

Фото: Arkadiy Zaets

Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Кам’янець-Подільської міської ради так прокоментував це повідомлення:

Неприємний “спадок”, як наслідок розпродажу комунального майна…

В 2020 році НІАЗ «Кам’янець» виготовлено облікову документацію на об’єкт «Підвальні приміщення колишньої в’язниці – 19 ст.»

Відповідно до вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини» занесення будівель до переліку об’єктів культурної спадщини здійснюється за відповідним наказом місцевого органу охорони культурної спадщини, у нашому випадку – Департаментом інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА та Міністерства Культури України.

На жаль, цього рішення так і не було прийнято, відповідно дана будівля не визнана пам’яткою архітектури.

Рішенням виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради № 587 від 16.05.2019 року форт (тюрма, фундаменти) за адресою вул. Нігинське шосе, 57-а були передані з балансу Департаменту житлово-комунального господарства на баланс Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста.

У січні 2020 року Департамент економіки та розвитку інфраструктури міста передав об’єкт комунального майна в оренду. Менше року цей об’єкт перебував в оренді.

Далі, 24 листопада 2020 року, за рішеннями сесії Кам’янець-Подільської міської ради (№5/96 від 04.08.2020 року, №15/97 від 08.09.2020 року) вищезгаданий об’єкт було викуплено орендарем за 675 753 тис. грн.

Згодом, зважаючи на відсутність підстав для відмови та дотримання усіх норм, в січні 2021 року Департаментом містобудування та архітектури видано містобудівні умови та обмеження на реконструкцію нежитлової будівлі під житловий будинок за адресою вул. Нігинське шосе, 57-а.

22.04.2021 року замовником будівництва подано повідомлення про проведення підготовчих робіт.

Проєктна документація на реконструкцію розроблена ФОП Бец В.Б., технічний нагляд здійснює Загоржевський П.О.

14.12.2023 відділом держархбудконтролю зареєстровано повідомлення про початок виконання будівельних робіт, яке відповідно до п.1 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» надає право забудовнику проводити будівельні роботи з реконструкції.

Наразі, до Кам’янець-Подільської міської ради надійшла заява від кам’янчан щодо факту початку будівельних робіт. Створено робочу групу для з’ясування усіх обставин на предмет порушень та законності таких робіт.

Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», судді дозволили  компанії-забудовнику близькій до Пилипишина знищити у Києві видатну пам’ятку археології.