Дихтинець

Наступне село за Усть-Путилою – ДИХТИНЕЦЬ, розташоване у вузькій долині Путилки.

На початку села праворуч від дороги розташована скеля Острива, яка також має назву «Скеля Трьох чекістів».

Поруч з нею на честь загиблих у бою з повстанцями УПА трьох енкаведистів у 1967 році скульптором А.Скибою було встановлено пам’ятник у вигляді пілону з караючим мечем.
Пам’ятник містив табличку з надписом «Тут 23 вересня 1944 року в боротьбі з бандами фашистських буржуазно-українських націоналістів загинули смертю хоробрих славні сини Вітчизни, три чекіста: Новожилов Михайло Сергійович, Меняшкін Олексій Іванович, Большаков Петро Федорович».

В кінці 2008 року за рішенням сільської ради табличку нарешті демонтована, а замість неї передбачається встановити нову із надписом: «З мечем прийшли – від меча і загинули».
А поки що скелею опікуються місцеві комуністи. Так, так, вони на Путильщині теж є. Не з гуцулів, звичайно, а з переселенців з далекого північного сходу.

В центрі Дихтинця ліворуч від дороги знаходиться Дмитріївська церква – незвичайна для Буковинських Карпат пам’ятка дерев’яної архітектури. Церкву збудовано у 1871 році на кам’яному фундаменті у традиційному для цих місць буковинському стилі: тризрубна з трьома восьмигранними шатровими верхами.

Сьогоднішній «костьольний» вигляд церква, ймовірно, отримала внаслідок послідуючої добудови: до бабинця були прибудовані дві двоярусні башти. Верхи та башти вкриті бляхою, стіни вертикально оббиті тесом, викрашеним у яскраво-зелений колір. Церква має невелике кругове опасання, що розділяє стіни на два яруси.

Вид від пагорбу, де розташована церква:

Річка Путилка:
 

 Текст та фото Андрія Бондаренка (Джихад Джаббаров)                          [info]andy_babubudu

48.063798, 25.042365 Дивитись на мапі Google Maps