Мавзолей родини Тишкевичів, що на Байковому цвинтарі, є однією із найцікавіших каплиць Києва. Згідно із дослідженнями Дмитра Малакова, його звів архітектор Владислав Городецький – повелитель цементу і бетону. Наразі гробівець занедбаний і поступово руйнується. Як встановили члени команди ГО «Україна Інкогніта», чергові декоративні елементи мавзолею обвалились зовсім недавно.
- Мавзолей Тищкевичів. Було і стало. Фото фото 2022 і 2024 років Романа Маленкова
В. Городецький вважається також автором низки склепів на Байковому кладовищі Києва, а також звів склеп Лелявського на цвинтарі Видубицького монастиря, а також склеп Козакевичів на цвинтарі у Пуща-Водиці. Останньому поталанило найбільше. Мавзолей Козакевичів сьогодні в чудовому стані, після реставрації. Тут знайшов свій вічний спокій Володимир (? — 1913) — надвірний радник, і один із керівників Київського відділення Дворянського земельного банку. Був одним із фундаторів пуща-водицької парафіяльної церкви преподобного Серафима Саровського.
- Мавзолей Козакевичів. Фото: ФБ сторінки Пуща-Водиця
Сумна доля шедевральних гробівців Байкового неодноразово піднімалася активістами і у медіа, але вони й надалі руйнуються що під дією зовнішнього середовища, що вандалами. Зокрема з склепу відомого під назвою «Мавзолей N», авторство якого теж приписується тому ж Городецькому, у 2-21 р. мисливці за металом викрали дивовижної краси двері, як і весь гробівець виконані у стилі арт-деко.
- Цих дверей вже немає. Фото: bigkyiv.com.ua
При наведені ладу у цій частині некрополя, Байкове цілком би могло скласти конкуренцію знаменитому Личакову у Львові.