Головна > Блог > По Головному Європейському вододілу

По Головному Європейському вододілу

Із Львова до Жовкви туристи їдуть поїздом або автобусом. Маршрут знайомить з історичним минулим, природою мальовничого Розточчя.

Жовква. Площа Вічева

Жовква. Глинська брама 

З Жовкви дорога веде на захід до Глинського. З лівого боку шляху круто піднімаються мальовничі схили Розточчя, покриті лісом. На схід від Жовкви виділяється ерозійний останець – гора Гарай (368 м), з пологими лісистими схилами.

У геологічному відношенні цей район складається з мергелів, вапняків і пісковиків, які зверху перекриваються льодовиковими відкладами. Перед селом Глинським є кілька глибоких ярів, де можна прослідкувати геологічну будову місцевості. Вода розмиває мергелі, серед яких часто можна зустріти скам’янілу фауну. В ряді місць поверх мергелів відслонюються глауконіти темно-зеленого кольору.

За селом можна оглянути кар’єр кварцового піску глибиною близько 20 м.

Глинсько 

З Глинського до Крехова близько 6 км. За 2 км від Крехова серед лісу стоїть монастир отців Василіан. Його оборонні вежі, кам’яні мури та інші фортифікаційні споруди є архітектурною пам’яткою. Архітектурною пам’яткою є і дерев’яна церква XVIXVII століть. Тут проходили полки Хмельницького у 1648 році.

Під Львовом був важко поранений полковник М. Кривоніс. В Крехові козаки зупинились на відпочинок. Жителі Крехова, як і інших сіл, радо вітали військо Хмельницького і по-батьківськи опікували хворого Кривоноса.

В 1707 році Крехівський монастир відвідав Петро І. Монастир мав велике оборонне значення, витримав облогу турків і татар.

Крехів. Монастир отців Василіан 

 З Крехова слід направитись до села Фійни, оглянути водяну пилораму, млин. На схід від села височить серед лісу Кам’яна гора (393 м) – найвища в цій місцевості.

Фійна 

За 3 км від Фійни серед лісу розкинулось село Майдан, з якого туристи можуть оглянути фабрику, де виготовляли папір-картон. 

Звідси маршрут веде на Брюховичі. Шлях цей надзвичайно мальовничий, проходить весь час лісом. Довжина його близько 20 км.

З Брюхович до Львова можна повернутись поїздом або автобусом.