Головна > Блог > Велосипедом по Жовківщині

Велосипедом по Жовківщині

Особливої популярності останнім часом набуває вело туризм як одна з форм активного відпочинку і проведення дозвілля. Недарма один з відомих світових велогонщиків сказав, що «спокійна людина – це вело турист. Для нього не існує змагань: він мандрує. Але це не позбавляє його від боротьби з вітром, холодом, дощем, сонцем і грозою».

Подорожуючи на велосипеді, кожен мандрівник бажає побачити мальовничі природні краєвиди, історичні пам’ятки, ознайомитись з культурою та побутом місцевих жителів. В цьому контексті Жовківщина має всі шанси і повинна стати одним із найпопулярніших центрів вело туризму не тільки в нашій країні, а й за її межами, враховуючи особливості географічного розташування. Адже Жовківський регіон розташований в зоні природного державного заповідника «Розточчя», яке славиться розкішною природою і ландшафтами, що за своєю мальовничістю поступаються хіба-що Карпатам. Тут знаходяться численні історико-культурні пам’ятки, а саме містечко Жовква є державним історико-культурним заповідником.

Крехів, Зашків, Потелич, Рава-Руська, Куликів, Візінберг… – це далеко не повний перелік інших цікавих пізнавальних об’єктів.

Розробка знаку вальної схеми дає можливість вело мандрівникам орієнтуватись в доїзді цікавими стежками до історико-природничих місць, можливість ставити намети для ночівлі при наявності води для приготування їжі і дров для розпалювання вогню.

Цікавим і зручним місцем для мандрівників є табір «Росинка», у селі Зіболки. Розташований в мальовничому дендрологічному парку Розточчя, має в наявності 45 колиб на 200 місць, їдальню, душові кімнати. Тут є можливість проводити змагання з орієнтування, велосипедної техніки, з туристичної техніки.

Ще одним з таких об’єктів є гора Гарай поруч із Жовквою, де можна проводити дозвілля з елементами відпрацювання техніки туризму. На узліссі можна розкласти намет, поруч – джерело, в лісі достатня кількість дров для розведення багать.

 

Жовква

Рава-Руська

Крехів

Глинсько

Воля-Гомулецька

Вишенька

 

Гарай

Великий Дорошів