Луганська область

Луганська область розташована на сході України. На півночі, сході і півдні межі області збігається з кордонами України. Тут вона межує з Білгородською, Воронезькою і Ростовською областями Росії. На південно-західному кордоні області її землі прилягають до Донецького регіону, а на північно-західному – до Харківської області України. Населення – 2,9 млн. осіб (5,7% жителів України).

Луганськ є адміністративним і культурним центром Луганської області. В адміністративному відношенні область поділяється на 18 районів, має 37 міст, 109 великих селищ. Усього в області 980 населених пунктів.

Найбільш цікавими об’єктами в області є: пам’ятка природи Баранячі Лоби у Новоайдарі – унікальні крейдяні скелі висотою до 50 метрів, пам’ятка природи Королівські скелі у селищі Провалля – скеляні утворення висотою до 100 метрів, музей “Молода гвардія” в Краснодоні. Щодо головних природних рекреаційних ресурсів, то це мінеральні води різних типів. Типові та унікальні для степової ландшафтної зони природні комплекси охороняються в Луганському природному заповіднику.

ajax spinner
Степами Луганщини

Степами Луганщини

Цього року мені нарешті пощастило зробити оглядову поїздку по крайньому сходу України, присвятивши 6 діб автопробігу через всю Луганську область.

Пам’ятки архітектури національного значення. Луганська область

Впорядковано Олегом Годиною за матеріалами: Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР. В 4-х томах. - Киев: Будивэльнык, 1983-1986. Постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1761. Про занесення пам'яток історії, монументального мистецтва та археології національного значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України   Пам’ятки містобудування і архітектури – 25

Луганский авиационно-технический музей

Вывесил наконец фото из нашего похода в Авиационно-технический музей (как его только не называют%) - ЛЮБУЙТЕСЬ!


А здесь выложу несколько зарисовочек:
Дорога к Музею полна контрастов...

Предгрозовой Луганск

Пошёл я давеча отдавать фотоаппарат в починку по гарантии.
Отдать его в тот день так и не получилось, зато удалось поснимать предгрозовой Луганск.

Луганський природний заповідник

Розташування: Луганська область, Станично-Луганський, Міловський та Свердловський райони
Площа: 2122,0 га
Підпорядкування: Національна академія наук України
Поштова адреса: 93602, Луганська обл., Станично-Луганський р-н, смт. Станично-Луганське, вул. Рубіжна, 95
Тел.: (06472) 23-91 по станції Кондрашівська-Нова
E-mail: lug.zapovidnuk@mail.ru