Головна > Новини > На Волині презентували відреставровану ікону початку XVII ст.

На Волині презентували відреставровану ікону початку XVII ст.

Після проведення реставраційних робіт експозиція Музею волинської ікони поповнилася образом «Воздвиження Чесного Хреста» першої половини XVII ст. з села Верхнів на Іваничівщині.

Більше року повертали полотно до життя художники- реставратори О. Фролова з Національного науково-дослідного реставраційного центру та Л. Обухович з Волинського краєзнавчого музею.

Автором твору є «Волинський іконописець 1630 року». Ікону передали у фонди краєзнавчого музею у 1981 року учасники експедицій по обстеженню храмів області.

У щоденнику експедицій зазначено, що церква на той час була закрита і стан церковних речей був аварійним. Живописний шар ікони був у незадовільному стані: осипи левкасу до дошки, втрачені композиційні частини, стійке пилове забруднення.

Реставраційний процес був складним. По його завершенні, твір доповнив творчу спадщину «Волинського іконописця 1630 року», що представлена в окремому залі музею.

У центрі ікони зображений патріарх Макарій з величезним чотириконечним хрестом. Обабіч нього на амвоні – два диякони. Хрест підтримують два архієреї – єрусалимський єпископ Киріяк та митрополит Захарій.

Джерело: Музей волинської ікони