Головна > Новини > Підземелля замку в Галичі відкриють для туристів

Підземелля замку в Галичі відкриють для туристів

В Національному заповіднику “Давній Галич” заявили, що навесні цього року проведуть дослідження підземелля Галицького замку, а влітку його планують відкрити для відвідин туристів.

Про це  повідомив в.о. генерального директора Національного заповідника “Давній Галич” Володимир Олійник.

Наразі науковці мають сканування підземних ходів та сховищ Галицького замку. Їх провели дослідники з Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Однак ці дослідження потребують оновлення, каже В. Олійник.

За його словами, усі дослідження фінансуватимуться за гроші археологів та волонтерів.

“Ці роботи не потребують великих витрат. Але про щось більше наразі говорити складно, бо треба оглянути підземелля – в якому воно стані. Знаємо, що там є завали, можливо все зруйноване. Місцеві жителі розповідали, що 30 років тому були у підземеллі й там бачили склепіння. Але як зараз – ми напевно не знаємо. Тому треба оглянути спершу, аби сказати, скільки точно потрібно грошей на заплановані роботи та скільки часу піде на них”, – пояснив Олійник.

Роботи проводитимуть поетапно. Спершу для туристів влітку планують відкрити до 7 м підземелля.

Довідка: В замку заплановані роботи в межах проєкту “Велике будівництво”. На території фортеці облаштують оглядовий майданчик, кафе та конференц-зал.

Джерело: “Суспільне

Фото – О. Місірук