Півні

Село Півні розташоване в 12-и км від Фастова. Підпорядковане Дмитрівській сільській раді. Кількість населення – 300 чоловік.

Церква Іоанна Златоуста

Церква Іоанна Златоуста. Фото Романа Маленкова

Церква Івана Златоуста була збудована у 1738 році. Пам’ятка архітектури національного значення.

Водяний млин

Водяний млин

Водяний млин у Півнях на річці Унава збудували у 1909 році. Він функціонує і зараз, хоча вже не як водяний.

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

Церква Іоанна ЗлатоустаВодяний млин“Далі прямуємо на південь до Півнів. Село досить старе. Цілком ймовірно, що воно існувало ще за княжої доби. На північній околиці села, при дорозі, на правому березі Унави можна побачити масивну кам’яну споруду, яка здалеку нагадує невеличкий замок. Це старий водяний млин початку ХХ ст. (якщо вірити напису на стіні – 1909 року). Подібні досить часто зустрічаються в басейні Росі. Для цієї ж місцевості він рідкісний, а з тих, що повністю збереглись – взагалі чи не єдиний. Незважаючи на деякі пошкодження та щілини, млин ще й досі працює, хоча й тільки один раз на тиждень і вже не як водяний.

У центральній частині Півнів височить дерев’яна церква Іоана Златоуста, споруджена в середині ХІХ ст. Дерево від віку потемніло, а залишки фарби  видно тільки на дверях, вікнах та колонах. І це, радше, йде на користь: храм здається більш загадковим та стародавнім. У гармонійних та правильних формах споруди відчувається вплив класичного стилю, більш характерного для кам’яних церков того часу.”

Водяний млин

50.014448, 29.735358 Дивитись на мапі Google Maps