Главная > Новости > На Домініканському соборі у Львові відреставрували дві скульптури

На Домініканському соборі у Львові відреставрували дві скульптури

У Львові завершили реставрацію фігур двох монахинь на карнизі Домініканського собору. Вони були створені майже 250 років тому.

Про це повідомила начальниця управління охорони історичного середовища Лівської міської ради Лілія Онищенко.

Реставраційні роботи тривали понад 3 місяці. Їх завершили наприкінці 2021 року.

«Завершилась реставрація фігур двох домініканських монашок святої Катерини Сієнської і святої Розалії з Ліми на карнизі Домініканського костелу. Фігури датуються 1777 роком. Вони щонайменше на 20 років давніші від інших 4-х постатей з фронтону костелу», — розповіла Лілія Онищенко.

Під час реставрації майстри укріпили та стабілізували постаменти, очистили та зміцнили камінь і доповнили втрачені кам’яні елементи. Також видалили пізніші доповнення та металеві елементи.

Окрім того, фахівці виготовили нові позолочені атрибути — гілку лілії для святої Катерини та хрест з розп’яттям для святої Розалії.

«Суспільне» додає довідкову інформацію про реставрацію собору: Домініканський собор збудували у ХVIII ст. за проектом голландського архітектора Ян Де Вітте. Реставрацію почали у 2018 р. та завершили у січні 2021 р. У храмі замінили дах, перекриття, відреставрували усі вікна та вітражі, а також відновили 4 скульптури на фасаді. На це з міського бюджету виділили 11 млн грн. Ще 4,5 млн отримали від польського фонду.

У вересні 2021 р.  на головному фасаді Домініканського собору розпочали роботи з реставрації двох скульптур, які ось були завершені.