На засіданні Львівської обласної ради розглянуть питання щодо створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Кульпарків» (вул. Кульпарківська, 95).
Йдеться про територію площею 16,22 га, що довкола Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні.
«Територія проєктованого до заповідання об’єкту є єдиним прикладом медичного закладу в Україні, який побудовано відповідно до ідеї «міста-саду» Е.Говарда, принципом якої є закладення комфортних дільниць поза межами інтенсивно забудованого, індустріального міста, найчастіше у формі вулиць із вілловою забудовою, саме таке планування отримало поважну підтримку у колах медиків, які вбачали у містобудівній ідеї високі терапевтичні якості новоствореного середовища», – повідомили у департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.
Ідею вже підтримали депутати Львівської міської ради — вони прийняли ухвалу торік у березні. Надання статусу пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення дасть можливість залучати кошти з різних джерел, у т.ч. й грантових, і з природоохоронних фондів для догляду і розвитку території.
На території парку – не один десяток давніх дерев, які були посаджені наприкінці XIX ст. Були також дерева, які росли до цього — до прикладу, груша, якій близько 200 років. При цьому більшість дерев тут є аварійними та перезрілими. Деякі перегнили, мають захворювання тощо.
Довідка: Парк розташований на вул. Кульпарківській, 95. Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня є єдиним в Україні прикладом медичного закладу, побудованого відповідно до ідеї «міста-саду» англійського журналіста та соціолога Е. Говарда, які найповніше реалізувалися при закладенні шпиталів початку ХХ ст.
На території збережена композиція прогулянкових доріжок променистого характеру у планувальній структурі закладень Адольфа Рерінга та планувальна структура партерної частини закладень Бауера. Акцентом є під’їзна алея до головного корпусу із гіркого каштану звичайного, яка поступово переходить у партерну частину з декоративними композиціями перед адміністративним корпусом.
На території парку виявили 33 види деревно-кущових рослин, серед яких вікові екземпляри окремих видів дерев з періоду закладення парку. Окрім того, парк знаходиться на межі ареалів цілого ряду видів птахів. Вони тут гніздяться, зимують або мігрують в межах зеленої зони міста Львова.
Джерело: tvoemisto.tv